Mocne przetarcie z ekstraligowcem

Piłkarki Skry Ladies w środowy wieczór zmierzyły się w Krakowie z tamtejszym AZS-em UJ Kraków. Zespół na co dzień rywalizujący w Orlen Ekstralidze przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak ważniejsza dla sztabu naszego zespołu była możliwość sprawdzenia formy zawodniczek na tle rywala z najwyższej półki.

W środę wieczorem Ladies rozegrały trzeci sparing w zimowym kresie przygotowawczym. Tym razem udały się do Krakowa, na pojedynek z czwartą siłą ubiegłorocznych rozgrywek Orlen Ekstraligi – AZS-em UJ Kraków.

Reprezentantki najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju wygrały zdecydowanie, jednak najważniejsze dla naszych piłkarek jest to, że mogły po raz kolejny sprawdzić się na tle rywala z Ekstraligi.

– Cieszymy się, że po dwóch tygodniach trenowania w trudnych warunkach mogliśmy rozegrać mecz na bardzo dobrze przygotowanej murawie. Te spotkania z drużynami z Ekstraligi rozwijają zarówno zespół jak i sztab, a przede wszystkim mocno weryfikują nas pod względem tego, co musimy poprawić i tak było również tym razem – mówi nam trener Ladies, Patryk Mrugacz.

Jakie wnioski wyciągnął tym samym na gorąco nasz sztab po meczu z popularnymi Jagiellonkami?

– Intensywność pressingowa, kompaktowość w defensywie, stałe fragmenty gry oraz działania w momentach, kiedy odbieramy piłkę w przestrzeni rywala, połączone ze skuteczną finalizacją, kiedy tworzymy cztery, pięć sytuacji bramkowych – to elementy, które na ten moment musimy poprawić, aby móc takie spotkania rozgrywać jak równy z równym. Wierzę, że w najbliższym tygodniu uda nam się poprawić pewne elementy i w starciu z Medykiem Konin będziemy dużo bardziej równorzędnym rywalem – kończy szkoleniowiec Skry Ladies.

Wracając do samego spotkania, rozgrywanego pod Wawelem, nie można przejść obojętnie obok trafienia, które zanotowała dla Skry Weronika Szmatuła. Nasza piłkarka honorową bramkę dla Ladies zdobyła… bezpośrednio z rzutu rożnego, co przecież nie zdarza się za często.

Do najbliższego sparingu pozostało niemal półtora tygodnia. Ladies następny mecz kontrolny rozegrają w sobotę 3 lutego z Medykiem Konin. To kolejny rywal z Orlen Ekstraligi, z którym przyjdzie się mierzyć naszym Paniom. Zanim jednak do tego dojdzie przed Ladies kolejne dni treningów, dzięki którym wchodzą na coraz wyższe obroty, by wiosną od pierwszego meczu prezentować jak najwyższy poziom.

AZS UJ Kraków – Skra Ladies Częstochowa 5:1

Bramka dla Skry: Weronika Szmatuła

Skra Ladies Częstochowa: Szulc (60′ Wrońska) – Lulkowska (55′ Czerwińska), Ozieriańska (80′ Cierpiał), Baszewska (55′ Czechowska) – Kuźdub (55′ Wodarz), Dubiel (46′ N. Młynek), Frontczak (65′ Dubiel, 80′ Sikora), Szmatuła (55′ Chudzik, 75′ zaw. testowana) – Liczko (55′ Nierychło), Chudzik (46′ Mesjasz) – Matusiak