Wartościowy sparing Ladies U-16

W niedzielę tuż po spotkaniu seniorek na boisko wybiegły zawodniczki U-16. W meczu kontrolnym zmierzyły się z rówieśniczkami z Pabianic. Po zaciętym pojedynku z tarczą wróciły z meczu zawodniczki na co dzień rywalizujące w Centralnej Lidze Juniorek.

Niedziela była dniem, w którym kibice naszych Pań nie mieli prawa się nudzić. Najpierw na boisko przy ulicy Loretańskiej wybiegły nasze seniorki (które wygrały 4:0 z PTC Pabianice), a tuż po nich swój mecz rozegrały zawodniczki do lat 16.

Mecz naszych młodych piłkarek był świetnym testem obecnego stanu przygotowań, ponieważ PTC Pabianice U-16 na co dzień rywalizuje w Centralnej Lidze Juniorek. Ostatecznie doświadczenie zebrane w gronie czołowych zespołów w naszym kraju przeważyło i goście wywieźli z Częstochowy minimalne zwycięstwo.

Mimo wszystko młode zawodniczki Ladies zaprezentowały się z bardzo ambitnej strony i długo dotrzymywały kroku wyżej postawionemu rywalowi.

Z pewnością młodym reprezentantkom Skry po ostatnim gwizdku towarzyszył niedosyt, jednak z pewnością ich postawa zasłużyła na duże słowa uznania.

Skra Ladies Częstochowa U-16 – PTC Pabianie U-16 1:2

Bramka dla Skry: Roksana Bednarek

Skra Ladies Częstochowa U-16: Massalska – Cierpiał, Klepczyńska, Kaczmarek, Sikora, Kruk, Jelonek, Glejzer, Poroś, Bujnowicz, Bednarek oraz Gosiewska