Młodzi piłkarze wzięli udział w turnieju Konopiska Cup

W minioną sobotę młodzi piłkarze z rocznika 2016 wzięli udział w turnieju Konopiska Cup. Zostawili po sobie dobre wrażenie i udowodnili drzemiący w nich potencjał.

W sobotę 20 stycznia w Konopiskach odbył się halowy turniej Konopiska Cup. W gronie zaproszonych zespołów nie zabrakło reprezentantów Akademii Skry, a oprócz nich na boisku prezentowały się ekipy gospodarzy – Lotu Konopiska (I i II), Liswarty Krzepice, UKS-u Janów, Orlika Blachownia i Ajaksu Częstochowa.

Jak relacjonuje trener Jan Szwaja nasi zawodnicy świetnie weszli w rywalizację, w pierwszych dwóch spotkaniach dyktując warunki i wykorzystując wykreowane sytuacje.

– W kolejne mecze wkradło się więcej chaosu, a chłopcy nieco stracili koncentrację, co widać było pod bramką przeciwnika. Wkradły się tez błędy techniczne, przez które nie mogliśmy przeprowadzić płynnych akcji – mówi nam trener Szwaja.

Najważniejsze jednak, że nasi młodzi piłkarze szybko wyciągnęli wnioski z popełnionych błędów i w kolejnych meczach prezentowali się zdecydowanie lepiej, nabierając pewności siebie.

– Wiemy, jakie elementy mamy do poprawy dlatego zajmiemy się nimi już na następnym treningu, który odbędzie się we wtorek – zapowiada trener Jan Szwaja.