Ladies wygrywają kolejny sparing

Piłkarki Skry Ladies rozegrały w niedzielę kolejny z meczów kontrolnych. Tym razem zmierzyły się z PTC Pabianice. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem naszej ekipy. Po dublecie Justyny Matusiak oraz bramkach Zofii Dubiel i Justyny Chudzik Ladies wygrały 4:0.

Przygotowania do pierwszoligowej kampanii nabierają rozpędu. Ladies po efektownym zwycięstwie w premierowym meczu kontrolnym z trzecioligowym MTS-em Knurów (11:0) tym razem podniosły poprzeczkę i sprawdził formę na tle ekipy z II ligi – PTC Pabianice.

Zima nie odpuszcza, więc mecz rozgrywany był w dość trudnych warunkach. Nie przeszkodziło to jednak naszym zawodniczkom, które do przerwy prowadziły 1:0. W drugiej odsłonie sparingowej potyczki golkiperka z Pabianic jeszcze trzykrotnie wyciągała futbolówkę z siatki i ostatecznie, po dublecie Justyny Matusiak, a także trafieniach jej imienniczki – Chudzik, oraz reprezentantki Polski do lat 17, Zofii Dubiel, triumfowały wysoko 4:0.

– Na ten mecz zwiększyliśmy zakresy czasowe zawodniczkom. Każda zagrała według przygotowanego na nią planu i aktualnej sytuacji zdrowotnej – powiedział nam zaraz po spotkaniu trener, Patryk Mrugacz. – Chcemy być powtarzalni w zachowaniach zarówno w ataku jak i w obronie, które będą przynosiły nam zwycięstwo, bo każdy mecz chcemy wygrywać. Dzisiaj najgroźniejsi byliśmy wtedy, kiedy realizowaliśmy te elementy i założenia, które udoskonalamy.

W dwóch meczach sparingowych Ladies zaaplikowały rywalkom piętnaście bramek, nie tracąc ani jednej. Na ten aspekt zwrócił również uwagę nasz szkoleniowiec.

– Chcemy, żeby ta seria bez straty bramki trwała jak najdłużej, bo to dla nas też ważny aspekt przed rundą wiosenną. Kolejny czynnik, to zdrowie i tutaj – oprócz kilku potłuczeń na zmrożonym boisku – jesteśmy w komplecie w treningu – zakończył szkoleniowiec Ladies.

Następne towarzyskie granie zaplanowane jest na środę. Skra uda się do Krakowa na mecz z ekstraligowym AZS-em UJ Kraków.

Skra Ladies Częstochowa – PTC Pabianice 4:0 (1:0)

Bramki dla Skry: Justyna Matusiak (X2), Zofia Dubiel, Justyna Chudzik

Skra Ladies Częstochowa: Szulc – Lulkowska (46′ Czerwińska), Ozieriańska (67′ Lulkowska), Czechowska (46′ Baszewska) – Wodarz (67′ Szmatuła), Dubiel (46′ Frontczak), N. Młynek (67′ Dubiel), Szmatuła (46′ Nierychło) – Kuźdub (46′ Liczko), Mesjasz (46′ Chudzik) – Matusiak (67′ Mesjasz)