Juniorzy młodsi B2 wygrali sparing z Odrą Opole

Juniorzy młodsi kategorii B2 przygotowują się do rozgrywek rundy wiosennej w I lidze wojewódzkiej. W pierwszym tegorocznym sparingu zmierzyli się z Odrą Opole. Mecz zakończył się zwycięstwem naszej ekipy 5:3.

Juniorzy młodsi B2 mają za sobą udaną kampanię. Po rundzie jesiennej podopieczni Mariusza Czoka i Łukasza Łykowskiego plasują się na czwartej pozycji z jednopunktową stratą do wicelidera – SMS-u Tychy.

By jak najlepiej przygotować się do zmagań w rundzie wiosennej sztab naszej Akademii przygotował kilka wartościowych sparingów. Pierwszy mecz kontrolny w 2024 roku odbył się na Miejskim Stadionie Piłkarskim przy ulicy Loretańskiej. Rywalem naszej ekipy była Odra Opole.

– Od początku spotkania zespół bardzo dobrze się prezentował – przekonuje trener Mariusz Czok. – Od pierwszego gwizdka podeszliśmy bardzo wysoko do rywala, nie pozwalając na zbyt wiele drużynie Odry. Byliśmy mocno zdeterminowani na odbiór piłki, ale też nie ustrzegliśmy się błędów w efekcie których straciliśmy bramki po stałych fragmentach gry – rzucie rożnym oraz rzucie karnym.

Warto zwrócić uwagę, że mecz toczony był w ciężkich warunkach, spowodowanych oczywiście zimową aurą. Do przerwy oba zespoły zdobyły po dwie bramki. W drugiej połowie wynik przechylił się na stronę Skry.

– Bardzo dobrze realizowaliśmy założenia, byliśmy odważni i cierpliwi w budowaniu co przełożyło się na dobra grę. Jestem bardzo zadowolony z tego jak dziś wyglądaliśmy na boisku, było widać bardzo dobrą organizację w ataku i poświęcenie chłopaków w obronie wysokiej, co na pewno bardzo cieszy – mówi trener naszych juniorów młodszych.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że w czasie meczu swoje szanse otrzymali zawodnicy testowani oraz piłkarze z młodszego rocznika, którzy nie ustępowali starszym kolegom.

Skra Częstochowa – Odra Opole 5:3 (2:2)

Bramki dla Skry: 1:0 Gembała (14’, asysta: Karczewski), 2:1 Pilarski (33’, asysta: Dutka), 3:2 zaw. testowany (43’), 4:2 zaw. testowany (70’, asysta: Szega), 5:3 Szega (85’ Kołodziejczyk)

Skra Częstochowa B2: Rajczykowski (45’ Gołąbek) – Turek, Bajor (45’ Kostrzewa), Tarnowski (40’ Czerkieski) – Syrek (70’ Kabacik), Klekot (45’ zaw. testowany), Dutka (45’ zaw. testowany), Karczewski (70’ Kołodziejczyk) – Przybyła (45’ zaw. testowany), Gembała (60’ Malatyński), Pilarski (60’ Szega)