Juniorzy młodsi B1 rozegrali pierwszy sparing

Juniorzy młodsi B1 zwieńczyli pierwsze dni treningów meczem kontrolnym z Odrą Opole. Rywal z Centralnej Ligi Juniorów wysoko postawił poprzeczkę naszym zawodnikom. Mecz, toczony w trudnych warunkach, zakończył się remisem 1:1.

Juniorzy młodsi B1 wrócili do treningów. W sobotę rozegrali pierwszy w okresie przygotowawczym do rozgrywek REKPOL I ligi wojewódzkiej mecz kontrolny. Rywalem naszego zespołu była Odra Opole.

– Pierwszy mecz kontrolny tej zimy rozegraliśmy z rówieśnikami Odry Opole, z powodzeniem reprezentującymi swoją Akademię na poziomie Centralnej Ligi Juniorów – mówi trener Karol Pikoń.

Mecz toczony był w prawdziwie zimowej aurze, na co zwrócił uwagę nasz szkoleniowiec.

– Warunki pogodowe ograniczyły możliwość rozgrywania spotkania na pełnej intensywności jednak mecz możemy zaliczyć do wartościowych.

Sam pojedynek był bardzo wyrównany w niemal wszystkich aspektach. Obie drużyny posiadały podobny procent posiadania piłki jak i stworzyły zbliżoną liczbę klarownych sytuacji strzeleckich. Sparing był doskonałą okazją do sprawdzenia praktycznie wszystkich zawodników.

– Posiadamy szeroką kadrę, w związku z czym każdy z zawodników spędził na boisku 45 minut. W następną sobotę zagramy w Sosnowcu z ligowym rywalem Odry, Zagłębiem – kończy Pikoń.

Skra Częstochowa – Odra Opole 1:1

Skra Częstochowa B1: Warszakowski – Przetak, Małysz, Hajda – Figzał, Kowalski, H. Kwaśnik, Teperski – Kolebacz, Wasilewski, Dylewski oraz Foltyński, Cieślak, Dors, Kapral, Kozłowski, K. Kwaśnik, S. Leśniak, Lis, Skwarczyński, Wolski