Wyjazdowy mecz kontrolny piłkarzy rocznika 2016

Pierwsze spotkanie kontrolne w tym roku mają za sobą piłkarze rocznika 2016. Tym razem grupa B zmierzyła się z Wartą Poraj. Nasi zawodnicy podczas meczu potrafili zareagować na bieżącą sytuację i na tle silniejszego fizycznie rywala pokazali się z bardzo dobrej strony.

W piątek młodzi piłkarze z grupy B rocznika 2016 zmierzyli się w wyjazdowym meczu kontrolnym z Wartą Poraj. Początek spotkania należał do naszych rywali, którzy dysponowali zdecydowaną przewagą fizyczną.

– Od początku meczu wyszliśmy na boisko zdekoncentrowani, co przełożyło się na szybką utratę dwóch bramek – opowiada trener, Jan Szwaja. – Chłopcy wyglądali na wystraszonych, gdyż zawodnicy Warty mieli znaczną przewagę, jeśli chodzi o warunki fizyczne oraz motorykę. Dopiero kiedy strzeliliśmy pierwszą bramkę ta dominacja przeciwnika nie była aż tak widoczna, ponieważ chłopcy bardziej uwierzyli w siebie.

Na pochwałę zasługuje wola walki naszego zespołu, który szybko dostosował się do niezależnych od siebie warunków i pokazał się z bardzo dobrej strony.

– Bramki, które zdobyliśmy, wpadły po przeprowadzeniu szybkich akcji szczególnie poprzez podania ponieważ w grze 1v1 ciężko było wygrywać pojedynki z o wiele silniejszym przeciwnikiem – zauważa trener Szwaja.

Jak wyglądają najbliższe plany naszych młodych piłkarzy?

– W tym tygodniu chłopcy wracają do treningów we wtorek, natomiast kolejny mecz kontrolny zagrają 27.01 z Ajaksem Częstochowa na hali przy ulicy Żużlowej – zapowiada Jan Szwaja.