Rocznik 2016 zagrał dwa sparingi

Piłkarze z rocznika 2016 zostali w sobotę podzieleni na dwie drużyny, które rozegrały dwa wartościowe sparingi. Jedna ekipa rywalizowała z Lotem Konopiska, natomiast druga z Ajaksem Częstochowa. Na pochwałę zasługuje bardzo dobra realizacja zadań przez naszych najmłodszych piłkarzy.

Młodzi piłkarze naszej Akademii z rocznika 2016 nie narzekają na nudę. W minioną sobotę podzieleni zostali na dwie grupy, a każda z nich na hali przy ulicy Żużlowej zagrała z innym rywalem.

– Grupa A mierzyła się z drużyną Lotu Konopiska, natomiast grupa B podejmowała Ajaks Częstochowa. Cieszymy się, że nasi chłopcy mogli nabyć kolejnego nowego doświadczenia, starając się realizować założenia, które wdrażane są podczas treningów, a przede wszystkim dobrze się przy tym bawiąc – opowiada trener Jan Szwaja.

A jak przebieg sobotniej rywalizacji ocenia trener Maciej Suszczyk?

– Mecze obfitowały w wiele akcji, pojedynków 1×1 oraz strzelonych bramek. Każdy zawodnik już od pierwszego gwizdka z pełnym zaangażowaniem uczestniczył w meczu, jednocześnie ciesząc się z gry w piłkę i czerpiąc z niej radość. Warto zwrócić uwagę na bardzo dobrze wykonywane zadania przedmeczowe na boisku przez naszych zawodników. Prowadzenie piłki oraz gra 1 na 1 wygląda już coraz lepiej. Zawodnicy wykazują się większą odwagą w podejmowaniu decyzji na boisku. Widać już duży postęp u chłopców, szczególnie tych którzy regularnie uczęszczają na treningi – zauważa trener Suszczyk.