Idzie młodość #01: Konrad Waluda

W przerwie świąteczno-noworocznej ruszamy z nowym cyklem – „Idzie młodość”. Przedstawiać będziemy w nim młodych, obiecujących zawodników naszej Akademii, którzy pukają do bram dorosłego futbolu. Na pierwszy ogień poszedł 17-letni Konrad Waluda.

Kibice śledzący zmagania rezerw naszego klubu z pewnością zwrócili uwagę na jeden z filarów ofensywy zespołu prowadzonego przez Tomasza Szymczaka – Konrada Waludę. 17-latek, który zaczynał swoją przygodę z piłką w UKS Myszków, najpierw ze Skrą wywalczył awans do I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1, a jesienią z marszu stał się podstawowym wyborem sztabu drugiej drużyny. W rundzie jesiennej zdobył cztery bramki.

Poznajcie zatem bliżej naszego młodego napastnika:

Imię: Konrad

Nazwisko: Waluda

Data urodzenia: 23.09.2006

Znak zodiaku: Waga

Drużyna: Skra II Częstochowa

Moim piłkarskim idolem jest… Cristiano Ronaldo.

Piłką nożną zainteresowałem się… w najmłodszych latach i od razu.

Za pięć lat widzę się… jak najwyżej w lidze polskiej, a później oczywiście za granicą.

Klub, któremu kibicuję, to… Real Madryt.

Najlepszy kolega z boiska to… Kacper Garczarek.

Gdyby nie piłka nożna, to… nic innego nie wchodzi w grę, bo od małego interesowała mnie tylko piłka nożna.

Mój ulubiony przedmiot szkolny, to… wychowanie fizyczne.

Filmem, który mógłbym oglądać bez przerwy, jest film o Ronaldo.

Najczęściej na słuchawkach mam… rap.

Moje hobby, to… oczywiście piłka nożna.

Fot. M. Bańczyk, ze zbiorów prywatnych zawodnika