Remis w sparingu z zespołem z CLJ

W ostatnim tegorocznym sparingu juniorzy młodsi B1 zmierzyli się z rywalizującymi na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów ekipie GKS-u Tychy. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Autorem bramki dla Skry był Mikołaj Teperski.

To już ostatni piłkarski akcent w tym roku w wykonaniu juniorów młodszych B1. Podopieczni Karola Pikonia na koniec 2023 zawiesili sobie bardzo wysoko poprzeczkę, bowiem zmierzyli się z rywalizującą na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów GKS-em Tychy.

Gospodarze początkowo przejęli inicjatywę, ale nie przekładało się to na konkretne sytuacje pod bramką Bartosza Warszakowskiego.

– Z biegiem czasu nabieraliśmy pewności i potrafiliśmy długo budować wysoko, a to rywale szukali swoich okazji w ataku szybkim – relacjonuje trener Pikoń. – Konsekwentnie przedostawaliśmy się pod pole karne przeciwnika i wreszcie w okolicach 30 minuty dośrodkowanie Kowalskiego mocnym strzałem przy słupku zamknął Mikołaj Teperski, wyprowadzając nas na zasłużone prowadzenie.

W drugiej połowie gra się wyrównała. Wydawało się, że Skrzacy utrzymają przewagę, jednak w jednej z ostatnich akcji meczu po stracie w sektorze środkowym dokładne podanie otrzymał środkowy pomocnik tyszan, który umieścił piłkę w siatce.

– Bardzo wartościowy sprawdzian i cała runda za nami. Dziękuję drużynie za pracę włożoną w nasz wspólny rozwój, mając nadzieję że zaprocentuje ona jeszcze lepszą dyspozycją na wiosnę – podsumował krótko trener naszych juniorów młodszych.

GKS Tychy (CLJ) – Skra Częstochowa 1:1

Bramka dla Skry: 0:1 Mikołaj Teperski (30’, asysta: Filip Kowalski)

Skra Częstochowa B1: Warszakowski – Kapral, D. Leśniak, Skwarczyński – Kowalski, Żakowski, Teperski, H. Kwaśnik – Wasilewski, Mądry, Ciesielski oraz Dylewski, Przetak, Foltyński, Kozłowski, Kolebacz, K. Kwaśnik, S. Leśniak, Wolski