Ruszyło głosowanie w plebiscycie „Dziennika Zachodniego”. Trener i drużyna roku

Ruszyło głosowanie w plebiscycie sportowym „Dziennika Zachodniego”. Głosować można na sportowców, trenerów, a także drużyny, za które w mijającym roku trzymali kciuki fani sportu w naszym mieście oraz regionie. Kandydatów zgłaszali czytelnicy gazety, a także Wy – Kibice. Dzisiaj prezentujemy kandydatów w kategoriach „Drużyna Roku” oraz „Trener Roku”.

Plebiscyt „Dziennika Zachodniego” od lat zyskuje na prestiżu. W tym roku patronat nad nim objął Orlen. Kandydatów zgłaszają kibice i to właśnie dzięki Waszej decyzji w kategoriach „Drużyna roku” i „Trener Roku” znaleźli się nasi przedstawiciele.

Drużyna Roku – Skra Częstochowa

Skra po spadku z Fortuna 1 Ligi nie straciła nic ze swojej waleczności i na półmetku drugoligowej kampanii, jest najlepszym z zespołów, które na trzeci poziom rozgrywkowy awansowały bądź do niego spadły. Duży wpływ na taki stan rzeczy ma efektowny, ofensywny styl gry naszej drużyny, która przed zimową przerwą należy do czołowych zespołów 2. ligi i zgłasza aspiracje do walki o powrót na zaplecze PKO BP Ekstraklasy.

Głosowanie: https://dziennikzachodni.pl/skra-czestochowa/pk/5727649/pg/20497

Drużyna Roku – Skra Ladies Częstochowa

Orlen 1 Liga Kobiet, jest w tym sezonioe wyjątkowo nieprzewidywalna. Ladies zakończył rundę jesienną co prawda na piątej lokacie, jednak do wicelidera traci zaledwie dwa oczka! Wszystko to sprawia, że wiosenna kampania zapowiada się niezwykle ekscytująco. Nie można przy tym zapominać, że wiosną minionego sezonu Skra do końca walczyła o awans do Orlen Ekstraligi Kobiet, co sprawia, że miniony rok był dla naszej ekipy naprawdę udany, zarówno pod kątem rozwoju jak i sportowym.

Głosowanie: https://dziennikzachodni.pl/skra-ladies-czestochowa/pk/5727651/pg/20497

Trener Roku – Konrad Gerega

Człowiek od lat związany ze Skrą przejął zespół w bardzo trudnym momencie. Drużyna pomimo ambitnej postawy i walki do końca opuściła Fortuna 1 Ligę, a przed Konradem Geregą oraz całym sztabem szkoleniowym stanęło trudne zadanie zbudowania praktycznie nowego zespołu. I trzeba przyznać, że w pełni się to udało, bowiem Skra, prezentując ładny dla oka futbol, zalicza się do klubów, które śmiało spoglądają w stronę Fortuna 1 Ligi.

Głosowanie: https://dziennikzachodni.pl/konrad-gerega/pk/5748875/pg/20429

Trener Roku – Patryk Mrugacz

Patryk Mrugacz już drugi sezon z rzędu prowadzi pierwszy sezon żeńskiej sekcji naszego klubu i z pewnością efekty jego pracy są widoczne. Sukcesywne wprowadzanie na seniorski szczebel młodych zawodniczek (również reprezentantek kraju) oraz ambitna, waleczna postawa zespołu, który wielokrotnie pokazał niebywały charakter nie mogą pozostać niezauważone.

Głosowanie: https://dziennikzachodni.pl/patryk-mrugacz/pk/5753827/pg/20429

Dziękujemy za Wasze głosy!