Reaktywowano sekcję szachową Skry Częstochowa!

Skra Częstochowa reaktywowała sekcję szachową. Bez wątpienia jest to wspaniałe nawiązanie do tradycji przed laty kultywowanej w naszym klubie i szansa dla młodych ludzi, którzy chcieliby realizować się poprzez uprawianie królewskiej gry. 

Sekcja szachowa Skry Częstochowa powstała w 1945 roku, ale początkowo nie przetrwała próby czasu. Na początku lat sześćdziesiątych ponownie ją reaktywowano. Od tego momentu zawodnicy reprezentujący nasz klub rywalizowali na szachowej arenie w naszym kraju. 

Przez długi czas funkcjonowania szachiści Skry odnosili liczne sukcesy. Warto podkreślić, iż przez wiele sezonów nasza szachowa drużyna występowała na poziomie I Ligi. Piękna historia sekcji zakończyła się w 1992 roku. 

Jak się jednak okazuje, długi okres drugiej połowy ubiegłego wieku nie będzie ostatnim szachowym akcentem w dziejach Skry Częstochowa. Sekcja królewskiej gry, bo tak przecież nazywamy tę szlachetną dyscyplinę, została reaktywowana. 

Z dumą możemy ogłosić, że młodzi ludzie w naszym mieście zyskują dzięki Skrze kolejną furtkę i możliwość do realizacji siebie. Pewnie wielu z Was oglądało serial produkcji Netflixa “Gambit Królowej”, który bez wątpienia mógł przekonać grono nastolatków do zainteresowania się szachami. 

Przechodząc jednak do konkretów, należy nadmienić, iż w zajęciach będą mogły uczestniczyć dzieci w wieku 6 – 14 lat. To doskonały moment, by rozwijać się poprzez realizację pasji.

Treningi szachowe będą odbywały się we wtorki (w godz. 17 – 20) w Szkole Mistrzostwa Sportowego “Nobilito” przy ulicy Brzeźnickiej 60A.

Zajęcia już trwają, zatem zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych! 

Więcej szczegółów przedstawi Wam trener, Adam Pfranger (nr. tel. 508 114 904).