Ladies wygrywają z wiceliderem!

Piłkarki Skry pokonały Polonię Środa Wielkopolska 2:0 w przedostatniej serii gier rundy jesiennej Orlen 1 Ligi Kobiet. Bramki dla Ladies zdobywały Natalia Kuźdub oraz Justyna Matusiak. Był to ostatni w tym roku domowy mecz naszych Pań.

Polonia Środa Wielkopolska po raz ostatni straciła punkty w Orlen 1 Lidze Kobiet na początku września i przed meczem ze Skrą Ladies zajmowała fotel wicelidera. Ladies po potknięciu na własnym boisku z Hydro Truck Sportową Czwórką Radom z pewnością nie należały do faworytek niedzielnego starcia, ale… już nieraz udowadniały, że stać je na wiele.

Pierwsze minuty należały jednak do piłkarek ze Środy Wielkopolskiej. To one prowadziły grę i zdecydowanie dłużej utrzymywały się przy piłce. Brakowało im jednak konkretów, a do najgroźniejszych sytuacji należało zaliczyć uderzenie z dystansu Julii Drożak ponad bramką czy próbę strzału głową Katarzyny Ciesiółki.

Z czasem jednak Ladies zaczęły wychodzić z własnej połowy i coraz częściej zbliżały się do szesnastego metra bramki strzeżonej przez Julię Parecką. W 35. minucie naszym zawodniczkom udało się złamać linię obrony i w świetnej sytuacji znalazła się Justyna Matusiak, wbiegająca w pole karne Polonii. Do pełni szczęścia zabrakło jednak centymetrów.

Wreszcie w 41. minucie piłkę w stronę pola karnego zagrała z prawego skrzydła Natalia Liczko. Tam znajdowała się Natalia Kuźdub, która nie zwykła marnować takich okazji i pewnym uderzeniem skierowała futbolówkę do siatki, otwierając wynik spotkania.

Ladies musiały być jednak czujne, bowiem tuż przed końcem przerwy fantastyczną okazję zmarnowała Julia Dobroń, po której uderzeniu piłka o centymetry minęła słupek naszej bramki.

W drugą połowę nasze zawodniczki weszły zdecydowanie lepiej. Od początku przeważały, mądrze dysponowały piłką i nie pozwalały na zbyt wiele rywalkom. Nic więc dziwnego, że pojawiły się okazje do podwyższenia wyniku. Najlepszą miała Oliwia Frontczak, której strzał w 58. minucie najpierw sparowała bramkarka, a po dobitce naszej zawodniczki piłka trafiła w poprzeczkę.

Kilkadziesiąt sekund później świetnie urwała się środkiem boiska Liczko, która holowała sobie piłkę przez kilkanaście metrów, jednak asekurujące je dwie defensorki Polonii uniemożliwiły jej oddanie uderzenia.

Co nie udało się Frontczak czy Liczko udało się w 67. minucie spotkania naszej kapitan, Justynie Matusiak, która znalazła się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie i podwyższyła wynik meczu.

Dwubramkowe prowadzenie nie uśpiło naszych piłkarek, które nabrały wiatru w żagle, próbując zdobyć kolejną bramkę. W 70. minucie Kuźdub wdarła się z lewej strony w pole karne, ale jej strzał został zablokowany. Chwilę później Liczko wyszła sam na sam z bramkarką, jednak arbiter boczna zasygnalizowała – wątpliwą – pozycję spaloną.

Polonistki próbowały zdobyć bramkę kontaktową rzadkimi kontratakami. Za każdym razem jednak natykały się na skupiony blok defensywny Ladies. W jednej z najlepszych sytuacji znalazła się Ciesiółka, jednak pewną interwencją w polu karnym wykazała się Maja Ozieriańska, wybijając rywalce piłkę spod nóg.

Pod koniec mecz zrobił się bardzo otwarty. W 82. minucie z dystansu uderzyła Frontczak, jednak z problemami poradziła sobie z jej strzałem Parecka. Dwie minuty później Chudzik otrzymała długą piłkę za wysoko ustawioną linię obrony, jednak interweniująca na trzydziestym metrze bramkarka ze Środy Wielkopolskiej uratowała swój zespół przed utratą gola.

Przed końcowym gwizdkiem blisko bramki kontaktowej byli goście, ale po uderzeniu Klaudii Nogalskiej piłka trafiła w słupek.

Ladies wygrywając ostatni domowy mecz tej jesieni z wiceliderem tabeli udowodniły, że drzemie w nich olbrzymi potencjał. Tym samym możemy śmiało stwierdzić, że ubiegłotygodniowa porażka z Hydro Truck Czwórką Radom była jedynie wypadkiem przy pracy. Przed naszymi Paniami jeszcze jeden mecz o ligowe punkty oraz spotkanie 1/16 Orlen Pucharu Polski. Możemy być pewni, że Ladies zrobią wszystko, by zimę spędzić w jak najlepszych humorach.

Skra Ladies Częstochowa – Polonia Środa Wielkopolska 2:0 (1:0)

1:0 Natalia Kuźdub (41’), 2:0 Justyna Matusiak (67’)

Skra Ladies Częstochowa: Szulc – Baszewska, Ozieriańska, Lulkowska, Szmatuła (68’ Wodarz), Liczko (88’ Mesjasz), Dubiel (76’ N. Młynek), Chudzik, Kuźdub, Frontczak, Matusiak

Polonia Środa Wielkopolska: Parecka – Falkowska, Ratajczak, Hyży, Drożak, Ciesiółka (80’ Grzesik), Wielińska, Nogalska (90+2’ Połatyńska), Dobroń (90+2’ Pawlak), Szewczyk, Nowicka (90+4’ Kraska)

Copy link
Powered by Social Snap