Siódemka na koncie i wracamy na fotel lidera

Juniorzy młodsi B2 wygrali z GKS-em Jastrzębie 7:0. Efektowne zwycięstwo pozwoliło wrócić im na fotel lidera I ligi wojewódzkiej.

Juniorzy młodsi B2 Skry byli faworytami wtorkowego starcia z GKS-em Jastrzębie i z roli tej wywiązali się znakomicie. Wynik otworzyli już w 2. minucie spotkania, a nim minęło dziesięć minut prowadzili 2:0. Do przerwy zaaplikowali rywalom jeszcze dwie bramki. Mimo wszystko Mariusz Czok i Łukasz Łykowski, znając potencjał swoich podopiecznych, zwracają jednak uwagę na pewne aspekty gry.

– Pierwsza część spotkania nie wyglądała tak jak zakładaliśmy. Nie zrealizowaliśmy założonych działań w ataku, było dużo momentów, w których dokonywaliśmy złych wyborów. W obronie natomiast wyglądaliśmy bardzo dobrze, nie pozwalając tym samym na kreowanie sytuacji zespołowi z Jastrzębia.

W drugiej części gry Skrzacy poprawili grę w ataku i dzięki cierpliwości w budowaniu stworzyli sporo sytuacji. Niestety nie wszystkie udało się wykorzystać.

– W całym spotkaniu mieliśmy nad nim kontrolę. Zdecydowanie to my dominowaliśmy, czego zresztą chcemy. Naszym celem jest kreowanie sytuacji pod bramką rywala i w tym aspekcie też jesteśmy zadowoleni z przebiegu meczu – zakończyli nasi szkoleniowcy.

Dzięki zwycięstwu nasza drużyna wróciła na fotel lidera I ligi wojewódzkiej.

Skra Częstochowa – GKS Jastrzębie 7:0 (4:0)

1:0 Cieślak (2’), 2:0 Bajor (8’), 3:0 Cieślak (22’, asysta: Szega), 4:0 Syrek (41’), 5:0 Syrek (53’), 6:0 Cieślak (60’, asysta: Klekot), 7:0 Karczewski (75’)

Skra Częstochowa B2: Gołąbek (45’ Rajczykowski) – Tarnowski (45’ Przybyła), Bajor, Turek, Syrek (75’ Karczewski), Przetak, Cieślak, Gembała, Kostrzewa, Dutka (65’ Klekot), Szega (65’ Kołodziejczyk)