Sparing z Juventusem

Młodzi piłkarze naszej Akademii z rocznika 2016 w minioną sobotę wybrali się do Piekar Śląskich na sparingową potyczkę z tamtejszym Juventusem. Ze względu na halę, w której przyszło im grac zebrali cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

W sobotę (4 listopada) piłkarze rocznika 2016 naszej Akademii wybrali się do Piekar Śląskich na sparing z tamtejszym Juventusem. Starcie z kolegami miało duże znaczenie nie tylko w kontekście sprawdzenia swojej dyspozycji na tle interesującego rywala, ale przede wszystkim w zebraniu cennego doświadczenia.

– Sparing rozgrywany był na wymiarowo dużej hali – opowiada trener Maciej Suszczyk. – Podłoże, na którym graliśmy, było dla chłopców nowością i muszą szybko się do tego przyzwyczaić.

A jak wyglądał pojedynek pod kątem stricte piłkarskim?

– Jeśli chodzi o samą grę wyglądało to dobrze. Zawodnicy byli zaangażowani, walczyli o każdą piłkę, nie odstawiali nogi – chwali swoich podopiecznych trener Suszczyk, dodając: – Trochę zawodziła finalizacją, nad którą będziemy mocniej pracować. Mimo wszystko drużynie należą się brawa za ten mecz.

Jesień w pełni, więc nasze grupy młodzieżowe pomału zaczynają myśleć o opuszczeniu otwartych boisk.

– Od przyszłego tygodnia zaczynamy okres zimowy podczas którego treningi odbywać się będą głównie na hali – zapowiada trener Maciej Suszczyk.