Juniorzy młodsi B1 gromią Zagłębie

Tuż przed półmetkiem rywalizacji w REKPOL I lidze wojewódzkiej juniorów młodszych B1 wysoką formę łapią nasi piłkarze. W sobotę rozgromili Zagłębie Sosnowiec 5:1. Hat-trickiem popisał się Krzysztof Ciesielski, natomiast dwa trafienia dorzucił do dorobku Skry Jakub Woźniak.

W sobotę na Lorecie spotkały się dwie ekipy, które znajdowały się w okolicach środkowej strefy tabeli. Wydawało się więc, że czeka nas ciekawe, emocjonujące spotkanie, w którym losy pojedynku ważyć będą się do samego końca. I początkowo tak rzeczywiście było.

– Pierwsza połowa była wyrównana. Obie drużyny próbowały zarysować przewagę konsekwentnie budując grę na połowie przeciwnika – opowiada trener Skry, Karol Pikoń.

Nasi zawodnicy byli jednak skuteczniejsi od rywali i za sprawą klasycznego hat-tricka Krzysztofa Ciesielskiego na przerwę Skrzacy schodzili przy stanie 3:1.

– W drugiej połowie nie pozostawiliśmy już złudzeń która drużyna dopisze do ligowej tabeli trzy punkty. Byliśmy dokładniejsi i zasłużenie wygraliśmy wysoko dzisiejsze spotkanie po dwóch trafieniach Woźniaka – relacjonuje Pikoń.

Efektowne zwycięstwo z pewnością dało naszym piłkarzom duży zastrzyk pozytywnej energii. Aż szkoda, że runda zmierza do końca. Tej jesieni do rozegrania został już tylko jeden pojedynek. W najbliższą niedzielę juniorzy młodsi B1 naszej Akademii udadzą się do Zabrza, na starcie z tamtejszym Górnikiem. Zapewne zrobią wszystko, by zakończyć rundę pozytywnym akcentem, na który zapracowali swoją postawą na przestrzeni całej jesieni.

Skra Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 5:1 (3:1)

Bramki dla Skry: 1:0 Krzysztof Ciesielski, 2:0 Krzysztof Ciesielski, 3:0 Krzysztof Ciesielski, 4:1 Jakub Woźniak, 5:1 Jakub Woźniak

Skra Częstochowa B1: Warszakowski – Kapral, D. Leśniak, Hajda – Kowalski, Żakowski, Figzał, Woźniak – Mądry, Wasilewski, Ciesielski