Efektowny triumf w derbach

Trampkarze C2 w miniony weekend odnotowali bardzo cenne zwycięstwo w derbowym pojedynku ze Sportową Częstochową. Skrzacy zaaplikowali rywalom siedem bramek, prezentując się z bardzo dobrej strony.

Ze zmiennym szczęściem rywalizują w rozgrywkach grupy północnej II ligi wojewódzkiej trampkarze kategorii C2. Kiedy jednak przyszło do spotkania derbowego wspięli się na wyżyny swoich umiejętności gromiąc Sportową Częstochowę 7:0!

– Szybko zdobyty gol z rzutu wolnego ustawił mecz i chłopaki zagrali na dużym luzie, czego efektem strzał z 25 metrów Fabiana Zalewskiego oraz składne akcje całego zespołu przy pozostałych golach – opowiada trener Krzysztof Kowalski.

Nasi młodzi piłkarze wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem, ambicją oraz wolą walki.

– Konieczny w czasie gry doznał pęknięcia kości śródstopia, o czym dowiedział się po meczu w szpitalu, gdzie pojechał z rodzicami. Grał z bólem, ale myślał, że to typowy ból spowodowany kontaktem z rywalem. Warto zaznaczyć, że zdobył gola grając z pękniętą kością – zdradza kulisy pojedynku szkoleniowiec naszych młodych zawodników.

Skra Częstochowa – Sportowa Częstochowa 7:0

Bramki dla Skry: Zalewski (X3), Staniek (X2), Sztekler, Konieczny