Pierwsza wygrana w delegacji stała się faktem

W sobotnie popołudnie piłkarki Skry udały się do Siennej na mecz z UKS-em Trójka Weronica Staszkówka/Jelna. Mecz zakończył się zwycięstwem Ladies. Bramkę na wagę trzech punktów zdobyła Zofia Dubiel. To pierwsze trzy punkty, z którymi wróciły z wyjazdu nasze zawodniczki.

Ladies na dobre wróciły do gry – tak w skrócie można określić emocje towarzyszące nam po sobotnim spotkaniu Skry w Siennej. Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo pozwoliło do 6 punktów zmniejszyć dystans do prowadzącej ekipy z Rzeszowa. Biorąc pod uwagę, że czekają nas jeszcze trzy spotkania, z czego dwa rozegramy na własnym boisku, a w jednym z nich naszym przeciwnikiem będzie wicelider tabeli ze Środy Wielkopolskiej, może się okazać, że zimę rozpoczniemy w wyśmienitych nastrojach.

Nie wyprzedzajmy jednak faktów, a skupmy się na pojedynku w Siennej, gdzie niepokonana na własnym terenie UKS Trójka po raz pierwszy poczuła smak porażki. Bramkę na wagę trzech punktów zdobyła Zofia Dubiel, jednak na pochwały zasłużyła cała nasza drużyna, co podkreślił w pomeczowej wypowiedzi trener Patryk Mrugacz:

– Gratuluję drużynie dzisiejszego nastawienia, energii, walki o każdy centymetr boiska. To była Skra mająca swoje DNA, znająca swoje atuty. Przeciwnik miał dzisiaj dużą jakość w ofensywie, której potrafiliśmy się przeciwstawić dobrze zorganizowaną obroną wysoką i dużą ilością bloków w obronie niskiej oraz obronie pola karnego. Wiedzieliśmy też jakich działań z piłką potrzebujemy, żeby skutecznie przedostać się do trzeciej tercji boiska. Chciałbym z tego miejsca podziękować bardzo mocno drużynie oraz sztabowi za dzisiaj. Wiemy z czym musimy się mierzyć, jakie mamy problemy, ograniczenia… Wielki szacunek za to co dziś zrobiliście. To jest budujące jak mimo niesprzyjających dotychczasowych wyników pokazaliśmy dzisiaj wszystkim, którzy nas skreślili, że Skra nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. To jest właśnie piękno futbolu – budujmy na tym, dokładając kolejne cegiełki – kolejny trening, mecz, krok po kroku odwrócimy bieg tej rzeki!

UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna – Skra Ladies Częstochowa 0:1 (0:0)

0:1 Zofia Dubiel (67’)

Skra Ladies Częstochowa: Szulc – Wodarz, Lulkowska, Ozieriańska, Baszewska (87′ Czechowska), Szmatuła (30′ Chudzik) – Dubiel, N. Młynek – Liczko (90+3′ Mesjasz), Matusiak, Kuźdub (90+3′ Czerwińska)