W najbliższy weekend Orlen 1 Liga pauzuje. Nie oznacza to jednak, że na pierwszoligowych boiskach nic się nie będzie działo. Piłkarki Ladies udadzą się do Siennej, gdzie odrobią zaległości, mierząc się z UKS Trójka Weronica Staszkówka/Jelna.

Mecz pomiędzy UKS-em Trójką Weronica Staszkówka/Jelna a Skrą Ladies odbyć miał się 26 sierpnia, jednak na przeszkodzie stanęły warunki pogodowe, które uniemożliwiły rozegranie meczu drugiej ligowej kolejki. Wykorzystując przerwę w terminarzu pierwszoligowej kampanii obie strony ustaliły, że spotkają się w sobotę, 21 października, i odrobią zaległości.

Z pewnością czeka nas interesujące widowisko. Nie ma co owijać w bawełnę i trzeba z całą stanowczością stwierdzić, że trzy punkty, które leżą do zgarnięcia na murawie, dla obu stron mają niebagatelne znaczenie. Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Ladies pozwoliłoby zmniejszyć dystans do czołówki tabeli. UKS natomiast dzięki kompletowi punktów podskoczyłby na pozycję wicelidera. Stawka jest zatem wysoka.

Warto dodać, że Trójka jeszcze w tym sezonie nie straciła punktów u siebie, chociaż trzeba uczciwie przyznać, że póki co mierzyła się z zespołami z dolnych rejonów tabeli. Mecz ze Skrą to pierwsze „poważne” domowe wyzwanie piłkarek z Małopolski. Ladies też mają coś do udowodnienia, bowiem cały czas czekają na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo.

Trzymamy zatem kciuki za naszą ekipę!

Mecz pomiędzy UKS Trójka Staszkówka/Jelna a Skrą Ladies Częstochowa odbędzie się w sobotę, 21 października, o godzinie 14:00 w Siennej.