Piłkarze naszej Akademii z rocznika 2016 wzięli udział w niedzielę w turnieju Ekstraliga Talentów. Rozegrali wiele ciekawych pojedynków z wymagającymi rywalami, a zebrane doświadczenie z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

W niedzielę 15 października w Trzebini odbył się turniej Ekstraliga Talentów. Wzięli w nim udział nasi młodzi piłkarze, którzy zmierzyli się z zespołami Okocimski Brzesko, Ruch Chorzów, KKP Korona Kielce, Progres Andrychów, MFK Karvina, KS Chełmek, Stal Rzeszów, Akademia Sportu Słomniki oraz Stadion Śląski Chorzów.

– Mecz obfitowały w wiele akcji, pojedynków 1X1 oraz strzelonych bramek – opowiada trener naszych młodych piłkarzy, Maciej Suszczyk. – Naszym zawodnikom brakło jednak dzisiaj troche szczęścia, szczególnie pod bramkami przeciwników, gdzie tworzyli sobie klarowne sytuacje do zdobycia bramek.

Był to jeden z ostatnich jesiennych turniejów, w którym udział wzięli nasi młodzi zawodnicy. Jakie zatem plany mają oni na najbliższe miesiące?

– Przed nami okres zimowy, kiedy to skupimy się na udziałach w turniejach tak, aby zbierać doświadczenie w tego rodzaju wydarzeniach – deklaruje trener Suszczyk.