Juniorzy młodsi B1 wygrali ze Stadionem Śląskim Chorzów. Efektowne zwycięstwo jest tym cenniejsze, że nasi sobotni rywale znajdują się w ścisłej czołówce pierwszoligowej tabeli.

Stadion Śląski w bieżących rozgrywkach REKPOL I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1 przegrał tylko raz. Nic więc dziwnego, że znajdował się w ścisłej czołówce tabeli i był faworytem sobotniego starcia na Miejskim Stadionie Piłkarskim przy ulicy Loretańskiej.

Tymczasem nasi zawodnicy podeszli do tego starcia bez bojaźni i szybko nadali mu własny ton. Bramki sypały się jak z rękawa i szybko stało się jasne, że trzy punkty zostaną w Częstochowie. Gości stać było tylko na jedno, honorowe trafienie.

– Gratuluję drużynie kolejnego bardzo dobrego spotkania. Byliśmy przygotowani na sposób gry drużyny przeciwnej, dzięki czemu zneutralizowaliśmy mocne strony gości. Kluczem było dziś zamknięcie środka pola i optymalne wykorzystanie momentów do skoków pressingowych, dzięki czemu inicjatywa była po naszej stronie. Cieszy również poprawa w aspekcie wypełnienia pola karnego, co pozwoliło nam oddać sporą liczbę strzałów – podsumował sobotni pojedynek trener Karol Pikoń.

Skra Częstochowa – Stadion Śląski Chorzów 4:1

Bramki dla Skry: 1:0 Mateusz Wasilewski (asysta: Daniel Żakowski), 2:0 samobójcza, 3:0 Mateusz Figzał (asysta: Mateusz Wasilewski), 4:0 Hubert Kwaśnik (asysta: Jakub Woźniak)

Skra Częstochowa B1: Foltyński – Kapral, D. Leśniak, Hajda – Lis, Żakowski, Figzał, Woźniak – H. Kwaśnik, Wasilewski, Ciesielski oraz K. Kwaśnik, Gołąbek, Dors, Teperski, Kowalski, Wolski, Skwarczyński