Trwa imponująca seria juniorów młodszych B2 naszej Akademii. Nasi młodzi piłkarze wygrali w miniony weekend po raz piąty z rzędu i wspięli się na podium ligi wojewódzkiej.

Od ponad miesiąca piłkarze kategorii B2 nie zaznali smaku porażki. W miniony weekend wygrali po raz piąty z rzędu. Tym razem na rozkładzie naszej ekipy znalazł się GKS Tychy.

– Przez cały czas mieliśmy kontrolę nad przebiegiem meczu – opowiada trener Mariusz Czok. – W pierwszej połowie mieliśmy nieco problemów z dokładnością, zostawialiśmy za dużo miejsca rywalowi i wykreowaliśmy sobie mało sytuacji.

Mimo to na przerwę Skrzacy udawali się z dwubramkową przewagą. W drugiej połowie Skrzacy zagrali jeszcze lepiej, co potwierdza trener Czok:

– Po zmianie stron poprawiliśmy nasz styl gry. Graliśmy zdecydowanie szybciej, ale nie ustrzegliśmy się błędu w obronie, co spowodowało, że zespół GKS-u zdobył bramkę.

Efektowne i pewne zwycięstwo nad tyszanami wywindowało naszą ekipę na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Do lidera, Rekordu Bielsko-Biała, Skrzacy tracą zaledwie dwa punkty.

Skra Częstochowa – GKS Tychy 4:1 (2:0)

Bramki dla Skry: 1:0 Cieślak (12’, asysta: Syrek), 2:0 Glizniewicz (28’), 3:0 Glizniewicz (72’, asysta: Przybyła), 4:0 Szega (75’, asysta: Dutka)

Skra Częstochowa B2: Szymczyk – Czerkieski, Bajor (70’ Szega), Turek, Syrek (60’ Klekot), Przetak (70’ Kołodziejczyk), Cieślak (60’ Dutka), Glizniewicz, Gembała (60’ Przybyła), Dylewski (70’ Karczewski), Tarnowski (60’ Kostrzewa)