Po zwycięstwie nad Lechem UAM Poznań nasze piłkarki czeka nie lada wyzwanie. Udadzą się bowiem do Wrocławia na mecz z wiceliderem tabeli Orlen 1 Ligi – Ślęzą Wrocław.

Już w niedzielę piłkarki Ladies udadzą się do stolicy Dolnego Śląska na mecz ze Ślęzą Wrocław. Nasz najbliższy rywal plasuje się obecnie na drugiej pozycji w Orlen 1 Lidze i zgłasza aspiracje ekstraligowe.

Ślęza w dotychczasowych rozgrywkach tylko raz zasmakowała goryczy porażki. Na początku września przegrała na własnym terenie z KKP Sportis Bydgoszcz. Była to trzecia kolejka, po której wrocławianki miały na koncie zwycięstwo, remis i porażkę.

Od tego czasu jednak zaczął się zwycięski marsz Ślęzy, która odniosła cztery kolejne zwycięstwa. Mocno liczymy na to, że Ladies przerwą tę serię. Przemawia za tym choćby to, że w ostatnim meczu wykazały się doskonałą skutecznością, maksymalnie wykorzystując – szczególnie w pierwszej połowie, nadarzające się okazje.

Trzy punkty dopisane do dorobku Skry sprawiły, że nastroje w naszej ekipie zdecydowanie się polepszyły.

– Powiedziałem zespołowi w szatni, że wróciliśmy do gry i jest taka sama sytuacja jak rok temu, kiedy to dokładnie od tej kolejki rozpoczęliśmy marsz w górę tabeli. Jestem przekonany, że tak też będzie tym razem – mówił na konferencji prasowej po meczu z Lechem UAM Poznań trener Patryk Mrugacz.

Nam nie pozostaje nic innego jak podzielać słowa naszego szkoleniowca. Trzymamy zatem kciuki za niedzielne spotkanie we Wrocławiu, które rozpocznie się o godzinie 15:30.