Łucznik rozgromiony

Juniorzy młodsi B2 naszej Akademii rozgromili w środę Łucznika Żywiec 10:1. Dzięki czwartemu zwycięstwu z rzędu wywindowali się na czwartą pozycję w tabeli I ligi wojewódzkiej.

Juniorzy młodsi B2 Akademii Skry długo czekali na pierwsze ligowe zwycięstwo. Kiedy jednak już się doczekali pełna pula tak im zasmakowała, że w środowe popołudnie odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu, dzięki czemu awansowali już na czwartą pozycję w tabeli I ligi wojewódzkiej.

Mecz z Łucznikiem miał jednostronny przebieg, co potwierdza trener Mariusz Czok.

– Byliśmy zespołem, który przez całe spotkanie dominował. Pierwsza część spotkania była dokładnie taka jak sobie założyliśmy przed pierwszym gwizdkiem. Chcieliśmy dominować, kreować sytuacje i je wykorzystywać.

I wszystko przebiegło zgodnie z planem. Na przerwę Skrzacy udawali się z wysokim prowadzeniem (7:1), a rywale jedyną bramkę zdobyli po rzucie karnym.

W drugiej odsłonie meczu jeszcze trzykrotnie znaleźli drogę do bramki piłkarzy z Żywca i ostatecznie zakończyli pojedynek z „dwucyfrówką”.

Skra Częstochowa – Łucznik Żywiec 10:1 (7:1)

Bramki dla Skry: 1:0 Syrek (13’, asysta: Lis), 2:0 Glizniewicz (15’, asysta: Bajor), 3:1 Cieślak (24’, asysta: Tarnowski), 4:1 Turek (28’ – karny), 5:1 Syrek (29’, asysta: Gembała), 6:1 Cieślak (31’, asysta: Bajor), 7:1 Syrek (33’, asysta: Przetak), 8:1 Dutka (70’), 9:1 Przetak (78’), 10:1 Klekot (83’, asysta: Syrek)

Skra Częstochowa B2: Rajczykowski – Czerkieski (55’ Kostrzewa), Bajor (55’ Pilarski), Turek (55’ Kołodziejczyk), Lis (60’ Dutka), Przetak, Cieślak (65’ Klekot), Glizniewicz, Gembała (60’ Nalewajka), Syrek, Tarnowski