Rezerwy Skry przegrały w sobotnie popołudnie w Pankach 0:3. Wszystkie bramki padły w pierwszej odsłonie pojedynku. Zespół z Panek to lider bieżącej kampanii klasy okręgowej.

Jedność Boronów i KS Panki, to ekipy, które w początkowej fazie sezonu nadawały ton rywalizacji w klasie okręgowej. Z czasem zespół z Boronowa złapał małą zadyszkę, co wykorzystała ekipa z Panek, pomimo porażki z Jednością, obejmując fotel lidera.

W związku z tym można było się spodziewać, że naszych młodych piłkarzy czeka trudny pojedynek. I tak rzeczywiście było. Co prawda trzybramkowa porażka może smucić, jednak warto wziąć pod uwagę, że po raz kolejny nasi zawodnicy, uczący się dopiero seniorskiej piłki, pod kątem kultury gry zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

– Drużyna z Panek oddała nam piłkę i stanęła przed własnym polem karnym całym zespołem – opowiada trener Tomasz Szymczak. – Nie potrafiliśmy sforsować tak ustawionej obrony przeciwnika, brakowało nam wzrostu przy rosłych gospodarzach i tak przez 45 minut gospodarze dosłownie kilka razy wyszli z kontratakiem i strzelili nam trzy bramki. Po naszej stronie groźnie strzelał Niedzielski, a bardzo dobry strzał Matyi bramkarz wybił na rzut rożny.

W drugiej połowie Skrzacy częściej kreowali sobie sytuacji, a o największym pechu może mówić Merta, który trafił w poprzeczkę.

– Kolejne spotkanie kończymy porażką, będąc stroną dominującą, jednak wierzę w proces rozwojowy mojej młodej drużyny i mam nadzieję że takie właśnie mecze, pomimo niekorzystnego wyniku, będą procentować w przyszłości. Już za tydzień szansa na rehabilitację z drużyną ze Stradomia. Wyciągamy wnioski i konsekwentnie pracujemy dalej – podsumował trener Szymczak.

KS Panki – Skra II Częstochowa 3:0 (3:0)

1:0 Tomasz Pasieka (6’), 2:0 Jakub Koza (28;), 3:0 Karol Sas (44’)

KS Panki: Majchrzak – Hyra (623’ Orman), Korzekwa, Koza (82’ Kucharczyk), Krawczyk, Pasieka, Piechel, Rusok (74’ Piskorski), Sas, Sośniak, Sula

Skra II Częstochowa: Frukacz – Serwaciński, Despet (46’ Żurawski), Kielan, Kożuch (85’ Szałaj), Cheliński (55’ Golański), Niedzielski, Garczarek (46’ Antczak), Mądry (46’ Wachowicz), Matyja (60’ Merta), Waluda (46’ Kasprzycki)

Copy link
Powered by Social Snap