Nieskuteczność zadecydowała o przegranej rezerw

Drużyna rezerw poniosła w niedzielę porażkę z Lotnikiem Kościelec. Młodzi zawodnicy Skry Częstochowa mieli przewagę, wykreowali wiele sytuacji, ale nieskuteczność zadecydowała o tym, że ostatecznie to goście wyszli ze starcia zwycięsko. 

Od pierwszych minut spotkania podopieczni Tomasza Szymczaka grali futbol ofensywny i dyktowali warunki na boisku. Potrafili zdominować przeciwnika i regularnie tworzyli groźne, podbramkowe sytuacje. 

Bliscy gola byli chociażby Kożuch, Niedzielski, Waluda czy Matyja. Jednak albo nasi piłkarze minimalnie się mylili, albo drużynę gości ratował dobrze dysponowany bramkarz: – Jedyne, czego nam brakowało, to skuteczności – przyznawał, oceniając pierwszą część spotkania szkoleniowiec drużyny, Tomasz Szymczak. 

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. W dalszym ciągu nasz zespół przeważał, utrzymywał się przy piłce i z dużą swobodą przedostawał się pod pole karne rywali. Młodzi gracze Skry próbowali również strzałów z dystansu – piłka po uderzeniach Jakuba Niedzielskiego i Kacpra Kożucha w minimalnej odległości mijała bramkę gości.  

Przyjezdni próbowali kontrataków, ale dobrze zorganizowana ekipa Skry potrafiła dusić je w zarodku. Wskutek błędu indywidualnego jednego z naszych zawodników, Lotnik zdołał wykreować sobie sytuację, którą ratować próbował Leon Rosiak. Bramkarz Skry wyszedł poza pole karne i był zmuszony uciec się do faulu. Otrzymał czerwoną kartkę, a w związku z tym zespół kończył mecz w osłabieniu. 

Chwilę później arbiter podyktował rzut karny dla gości, którzy wykorzystali “jedenastkę” i wyszli na prowadzenie. 

Skra rzuciła się do odrabiania strat, ale to Lotnik zdołał wykorzystać grę w przewadze i zdobył bramkę na 2:0. 

– Podsumowując, mimo porażki, jestem bardzo zadowolony z postawy swojego zespołu. Przez dłuższy czas potrafiliśmy zdominować piłkarsko przeciwnika, ale przez brak skuteczności musimy przełknąć gorycz porażki – podsumował trener Szymczak. 

W kolejnym spotkaniu drużyna rezerw zmierzy się w wyjazdowym starciu z ekipą KS Panki. 

Skra II Częstochowa – Lotnik Kościelec 0:2

0 – 1 – Kiwacz 82’

0 – 2 – Kiwacz 84’

Skra II Częstochowa:

Rosiak – Kielan (75’ Korzeniewski), Żurawski (46’ Despet), Serwaciński – Cheliński (85’ Szałaj), Kożuch (68’ Frukacz), Niedzielski, Garczarek – Mądry, Waluda (85’ Merta), Matyja

Lotnik Kościelec:

Cieślak – Cichuta (88’ Radecki), Jędryszczak, Kielan (65’ Czyl), Kiwacz, Michalak, Rosa, Rybaniec (74’ Śpiewak), Słabosz (85’ Nalepa), Wilk, Włodarczyk

Copy link
Powered by Social Snap