Efektowna wygrana nad GKS-em

Efektownym zwycięstwem juniorów młodszych B2 zakończył się ligowy pojedynek z GKS-em Katowice. Skrzacy triumfowali 4:1, dzięki czemu umocnili się w środkowej strefie tabeli.

Rozegrany w miniony weekend mecz I ligi wojewódzkiej B2 pomiędzy Skrą Częstochowa a GKS-em Gieksą Katowice miał znaczenie o tyle, że gdyby goście zainkasowali trzy oczka zbliżyliby się na bezpośredni dystans punktowy do naszego zespołu, a jakby tego było mało środek tabeli uciekłby naszej ekipie.

Na szczęście nasi zawodnicy odważnie weszli w spotkanie i już w pierwszym kwadransie zdobyli premierowego gola.

– Od tego momentu nie potrafiliśmy złapać rytmu – przyznaje trener Mariusz Czok. – Utrzymywaliśmy się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało. Przytrafiały nam się proste błędy w budowaniu, z których zespół Gieksy korzystał, tworząc sobie kilka sytuacji. Jedną z nich wykorzystali w końcówce, kiedy straciliśmy piłkę w polu karnym i ten błąd kosztował nas utratę bramki.

Po przerwie do bramki trafiali już nasi zawodnicy, nie oznacza to jednak, że mecz pozbawiony był emocji. Od 70. minuty Skrzacy grali bowiem w dziesiątkę, a zespół Gieksy chciał przewagę liczebną wykorzystać. Na szczęście Skrzacy realizowali założony plan. Co ciekawe wszystkie bramki padły w końcówce pojedynku!

– W 86. minucie wyprowadziliśmy atak szybki po którym Wiktor Syrek wyszedł w sytuacji sam na sam, zdobywając bramkę – relacjonuje trener Czok. – Chwilę później ten sam zawodnik był faulowany w polu karnym i sędzia podyktował dla nas rzut karny, który pewnie zamieniliśmy na bramkę. Tuż przed ostatnim gwizdkiem zdobyliśmy natomiast ostatniego gola.

Jak zatem podsumować można ten szalony mecz?

– Grając w dziesiątkę pokazaliśmy charakter i dużą determinację. Ostatnie dwadzieścia minut kosztowało nas dużo zdrowia, ale efekt bramkowy sprawił, że jesteśmy zadowoleni – zakończył trener naszych juniorów młodszych B2.

Skra Częstochowa – GKS Gieksa Katowice 4:1 (1:1)

Bramki dla Skry: 1:0 Cieślak (4’), 2:1 Syrek (86’, asysta: Cieślak), 3:1 Cieślak (90’ – karny), 4:1 Glizniewicz (90’+2, asysta: Przetak)

Skra Częstochowa B2: Szymczyk – Czerkieski, Bajor, Turek, Lis (45’ Syrek), Przetak, Cieślak, Glizniewicz, Gembała (55’ Tarnowski), Dutka (75’ Majos), Dylewski (45’ Szega)