Podtrzymać dobrą passę

Piłkarze rezerw Skry po raz ostatni na boisku przegrali w 3. kolejce w pojedynku z Jednością Boronów. W najbliższą niedzielę zmierzą się na własnym boisku z Lotnikiem Kościelec i nie ma co ukrywać – liczą na podtrzymanie dobrej passy.

Wyniki młodych piłkarzy, wchodzących do seniorskiej piłki, muszą robić wrażenie. W ostatnich czterech meczach Skra II zdobyła piętnaście bramek, tracąc zaledwie trzy. Patrząc na poczynania stricte boiskowe (nie licząc walkoweru dla Zielonych Żarki, w którym to meczu na boisku Skrzacy wygrali 5:2) po raz ostatni podopieczni Tomasza Szymczaka schodzili z boiska pokonani w połowie sierpnia, kiedy to w 3. kolejce przegrali w Boronowie z Jednością, de facto liderem tabeli klasy okręgowej).

Wszystko to może napawać nas optymizmem przed dalszą częścią rundy jesiennej i nic dziwnego, że przed pojedynkiem z Lotnikiem Kościelec jesteśmy dobrej myśli. Warto jednak zwrócić uwagę, że mecz ten będzie dobrym sprawdzianem dla naszych młodych zawodników. Przede wszystkim dlatego, że goście lepiej spisują się w delegacji niż na własnym terenie. Wszystkie cztery mecze wyjazdowe piłkarze z Kościelca rozstrzygnęli na swoją korzyść!

Obecnie Lotnik plasuje się nieco wyżej od rezerw Skry, jednak nie mamy wątpliwości, że poziom prezentowany przez nasz zespół pozwala stawiać nam tezę, iż nie stoi na straconej pozycji i ma jak najbardziej realne szanse na podtrzymanie dobrej passy i dopisanie do swojego dorobku trzech ligowych punktów.

Mecz pomiędzy Skrą II Częstochowa a Lotnikiem Kościelec odbędzie się na Miejskim Stadionie Piłkarskim przy ulicy Loretańskiej 20 w niedzielę 1 października o godzinie 18:00. Wstęp wolny.