Juniorzy B2 z premierowym zwycięstwem

Juniorzy młodsi B2 pokonali w meczu o punkty I ligi wojewódzkiej Rapid Wodzisław. Dla naszego zespołu było to pierwsze zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.

Pisaliśmy już o tym, że w miniony weekend swoje pierwsze zwycięstwo odnieśli trampkarze C2. Podobny sukces osiągnęli w tym samym czasie nasi juniorzy młodsi kategorii B2, którzy w domowym meczu pokonali Rapid Wodzisław 4:0.

– Dzisiaj zespół zostawił serducho na boisku – przekonuje trener Mariusz Czok. – W pierwszej połowie charakteryzowaliśmy się bardzo wysoką kulturą gry i od samego początku byliśmy bardzo zdeterminowani, by w tym meczu zwyciężyć, choć zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie nas to kosztowało wiele poświęcenia.

Dobra organizacja Skrzaków zaowocowała odbiorami, po których nasi zawodnicy zdobywali bramki. Już po pierwszej połowie zespół prowadzony przez Mariusza Czoka i Łukasza Łykowskiego prowadził 4:0 po dublecie Cieślaka oraz otwierających wynik trafieniach Nalewajki i Bajora.

Jak się później okazało więcej powodów do radości nasi zawodnicy nie mieli, chociaż i tak efekt końcowy i wysokie zwycięstwo 4:1 potwierdza, że praca wykonywana przez naszych trenerów z młodymi piłkarzami przynosi szybkie efekty.

Skra Częstochowa – Rapid Wodzisław 4:1 (4:0)

Bramki dla Skry: 1:0 Nalewajka (2’), 2:0 Bajor (9’, asysta: Turek), 3:0 Cieślak (16’, asysta: Lis), 4:0 Cieślak (23’, asysta: Nalewajka)

Skra Częstochowa B2: Szymczyk – Czerkieski (67’ Tarnowski), Bajor, Turek, Lis (65’ Syrek), Przetak, Cieślak (75’ Karczewski), Glizniewicz (77’ Majos), Kostrzewa (75’ Gembała), Dutka (70’ Kołodziejczyk), Nalewajka (60’ Szega)