Byliśmy na targach Eko-Jura! Wesprzyj zadanie numer 645 / Budżet Obywatelski

W miniony weekend spotkaliśmy się z Wami na Placu Biegańskiego. W świetnej atmosferze spędziliśmy czas. Dzieciaki grały w piłkę, a my otrzymaliśmy od Was mnóstwo ciepłych słów i wsparcia. Utwierdziliście nas też w przekonaniu, że rozwój naszej Akademii, z którym związane jest zadanie numer 645, ma sens!

Trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego! Każdy mieszkaniec Częstochowy może głosować na zadanie zarówno w kategorii ogólnomiejskiej jak i dzielnicowej. Wśród propozycji zadań poddanych pod głosowanie, znajdują się projekty związane z naszym Klubem!

Chodzi oczywiście przede wszystkim o zadanie ogólnomiejskie numer 645 – Budowa ekologicznego zaplecza szatniowo-sanitarnego oraz świetlicy dla dzieci i młodzieży z Częstochowy, a także projekty dzielnicowe Sportowo Kompleksowo Regularnie Aktywnie numer 638 (Gnaszyn), 639 (Podjasnogórska), 641 (Śródmieście), 642 (Stradom) oraz 643 (Grabówka).

W weekend spotkaliśmy się z Wami podczas targów Eko-Jura, odbywających się w Alejach Najświętszej Maryi Panny. Nieprzypadkowo, bowiem baza naszej Akademii, która ma powstać przy ulicy Kopalnianej opierać ma się przede wszystkim na ekologicznych materiałach, a jej sposób funkcjonowania opierać się ma na trosce o środowisko naturalne.

Stoisko Skry znajdowało się u stóp ratusza, postawionego rzecz jasna na środku traktu łączącego niemal dwieście lat temu Starą Częstochowę z Częstochówką. Było to doskonałe miejsce symbolizujące połączenie sił Skry i Płomienia, które wspólnie budują miejsce przyjazne młodym sportowcom.

Naszym zamierzeniem, jest bowiem nie tylko wybudowanie niezbędnej na każdym obiekcie sportowym szatni, ale także świetlicy, w której dzieci będą mogły spędzić czas przed lub po treningu, odrobić lekcje bądź zagrać w gry. Chcemy bowiem aktywizować najmłodszych w jak największym stopniu.

Podczas weekendowego spotkania utwierdziliście nas w przekonaniu, że nasze plany mają sens. Kiedy nasze pociechy grały w piłkę pod okiem trenerów Akademii Skry mieliśmy okazję porozmawiać z Wami zarówno o przeszłości, teraźniejszości jak i przyszłości. I to właśnie przyszłość stanowiła chyba najczęściej poruszaną kwestię. Pytaliście zarówno o plany związane z pierwszym zespołem, trybuny jak i Akademię, bo każdy z nas zdaje sobie sprawę, że bez pracy z młodzieżą, na której opiera się filozofia naszego Klubu, trudno patrzeć za horyzont.

Cieszymy się z Waszych głosów wsparcia i poparcia i nie ukrywamy, że każdy oddany przez Was głos na zadanie numer 645 w projekcie ogólnomiejskim Budżetu Obywatelskiego przybliża nas mocno do rozwoju Akademii Skry Częstochowa!

Dlatego też zachęcamy wszystkich, którzy skorzystali z letniej wręcz aury i wyjechali z miasta, nie będąc razem z nami w weekendowym spotkaniu, aby zagłosowali na zadanie numer 645 – Budowa ekologicznego zaplecza szatniowo-sanitarnego oraz świetlicy dla dzieci i młodzieży z Częstochowy.

Link do głosowania znajdziecie tutaj: https://czestochowa.budzet-obywatelski.eu/glosowanie

Zaproście do głosowania znajomych i rodzinę. Każdy głos, jest bezcenny!

Robimy to dla Was, ale #razemmożemy więcej!