Starcie ze spadkowiczem

W najbliższą niedzielę piłkarki Ladies udadzą się do Bydgoszczy. Rywalem naszej ekipy będzie tamtejszy Sportis KKP, który jeszcze w ubiegłym sezonie rywalizował na poziomie Orlen Ekstraligi. Obie drużyny dobrze rozpoczęły sezon i czekające je starcie może mieć spory wpływ na dalszą część sezonu.

KKP Bydgoszcz w ubiegłym sezonie walczył o utrzymanie w gronie ekstraligowców, jednak ostatecznie piłkarkom z województwa kujawsko-pomorskiego zabrakło kilku oczek, by w bieżącej kampanii rywalizować na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

Zawodniczki z Bydgoszczy z pewnością mają ambicje, by jak najszybciej wrócić do grona najlepszych ekip w kraju, ale i nasze Panie takowych ambicji nie ukrywają. Co to może oznaczać? Ano to, że niedzielny pojedynek z pewnością będzie pasjonujący. Tym bardziej, że Sportis w trzech rozegranych meczach wywalczył 6 punktów na tarczy wracając tylko raz – na inaugurację z Gdyni.

Jeśli chodzi o kadrę Sportisu warto zwrócić uwagę na Joannę Ścisłowską, która już dwukrotnie znajdowała drogę do bramek rywalek. Oprócz niej na listę strzelczyń wpisywały się Wiktoria Ratyńska i Patrycja Świątek.

Jednak skutecznych napastniczek nie brakuje i w naszej ekipie! Wystarczy wspomnieć, że w dwóch dotychczasowych meczach aż cztery gole zdobyła Oliwia Frontczak. Biorąc pod uwagę jak duże wsparcie ma w tym momencie nasza najskuteczniejsza zawodniczka pozostaje nam ściskać kciuki za nasze Panie.

Mecz Sportis KKP Bydgoszcz – Skra Ladies Częstochowa odbędzie się w niedzielę (10 września) o godzinie 12:00.