Piątkowe popołudnie było wyjątkowe dla naszych młodych piłkarzy z rocznika 2015. Wzięli bowiem po raz pierwszy udział w ligowych rozgrywkach kategorii orlik. Jak zapewniają trenerzy debiutantów spisali się bardzo dobrze.

W piątkowe popołudnie zainaugurowany rozgrywki w Lidze Orlika. Swój debiut zanotowali w niej młodzi piłkarze z rocznika 2015, prowadzeni przez Bartosza Gałkowskiego i Marka Juszczyka.

– Wielkim emocjom towarzyszyła ekscytacja czymś nowym, ponieważ do tej pory Skrzaku rywalizowały w turniejach i grach kontrolnych, a ligowego grania doświadczyli po raz pierwszy – opowiadają trenerzy naszej ekipy.

Warto podkreślić, że nasi młodzi piłkarze przystąpili do ligi orlika jako jeden z zespołów młodszych, bowiem większość naszych rywali to zawodnicy z rocznika 2014. Na początek jednak Skrzakom przyszło mierzyć się z rówieśnikami z Rakowa, którzy również przystąpili do ligi jako młodsi. Jak zatem wyglądał debiut naszych orlików?

– Chłopcy zaprezentowali się znakomicie – zapewniają trenerzy Akademii Skry. – Mecz przebiegał w duchu fair-play oraz ogromnego zaangażowania. Zrealizowaliśmy większość zadań, które trenowaliśmy od początku sezonu wiedząc, że gra 7X7 ma inną specyfikę ni,ż 5X5. Jesteśmy dumni z postawy drużyny i liczymy na kolejne pozytywne doświadczenia tych młodych ludzi.

Bramki dla Skry zdobywali:

3 – Leon Nikoli

2 – Adrian Michalik, Jan Szostak