Wygrana w trudnym spotkaniu!

Juniorzy młodsi B1 wywieźli cenne trzy punkty z trudnego terenu. Podopieczni Karola Pikonia pokonali 3:2 GKS Jastrzębie i tym samym zanotowali pierwsze zwycięstwo po awansie do I ligi wojewódzkiej.

Juniorzy młodsi B1 Akademii Skry w pierwszych trzech kolejkach grali lepiej niż punktowali. Konsekwencja w działaniu zaowocowała wreszcie pierwszymi trzema punktami do ligowej tabeli. Zwycięstwo, jest tym cenniejsze, że osiągnięte zostało na terenie wymagającego rywala.

– Zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie to trudne spotkanie nie tylko ze względu na rywala nastawionego na grę bezpośrednią jak i słaby stan nawierzchni. I rzeczywiście był to mecz walki – zaczyna swoją relację trener Karol Pikoń. – W pierwszych fragmentach konkretniejsza była drużyna Jastrzębia, jednak nie wykreowała sobie klarownych sytuacji.

W miarę upływu czasu mecz się wyrównywał, a nasi zawodnicy stworzyli dwie bardzo dobre sytuacje. Niestety najpierw pomylił się jeden z naszych piłkarzy, a chwilę później gospodarzy uratowało spojenie słupka z poprzeczką po uderzeniu Krystiana Kwaśnika.

W końcu jednak udało się znaleźć drogę do bramki rywali, a dokonał tego Figzał, oddając mocny strzał w okienko bramki golkipera gospodarzy.

Po przerwie GKS wyrównał i uskrzydlony tym trafieniem chwilę później podniósł wynik. Wówczas role się odwróciły.

– Bardzo dobre, jakościowe zmiany dali zmiennicy – zaznacza trener Pikoń. – Wyrównującą bramkę po strzale z dystansu Kwaśnika odnotował wracający Kolebacz, który w 90. minucie dołożył jeszcze asystę przy bramce głową Teperskiego.

Skrzacy wygrali więc 3:2 i po raz pierwszy w tym sezonie mogli cieszyć się z kompletu punktów.

– Uważam, że pod każdym względem był to dla nas bardzo trudny mecz. Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa i myślami jesteśmy już przy sobotnim spotkaniu na Loretańskiej z dobrze dysponowaną drużyną Gwarka Zabrze – kończy Karol Pikoń.

GKS Jastrzębie – Skra Częstochowa 2:3 (0:1)

Bramki dla Skry: 0:1 Mateusz Figzał, 2:2 Natanael Kolebacz, 2:3 Mikołaj Teperski

Skra Częstochowa B1: Warszakowski – S. Leśniak, D. Leśniak, Skwarczyński – Błachowicz, Kowalski, Figzał, Woźniak – K. Kwaśnik, Małysz, Mądry oraz Hajda, H. Kwaśnik, Żakowski, Ciesielski, Teperski, Kolebacz, Kozłowski