Przed nami starcie w Grudziądzu

W sobotę nasza drużyna rozegra spotkanie w ramach 7. kolejki 2 Ligi. Piłkarze Skry Częstochowa zmierzą się w wyjazdowym starciu z Olimpią Grudziądz. Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowany jest na godzinę 14.00. 

Aktualnie zespół prowadzony przez Konrada Geregę ma na swoim koncie 10 punktów. Choć z pewnością nie jest to jeszcze moment, by ze szczególną wnikliwością analizować sytuację w tabeli, to trzeba przyznać, iż początek sezonu w wykonaniu naszej drużyny jest bardzo optymistyczny. Dość powiedzieć, że więcej “oczek” od Skry na ten moment zgromadziły jedynie trzy ekipy: Radunia Stężyca, ŁKS II Łódź (13) i Zagłębie II Lubin (14). Tyle samo punktów mają z kolei drużyny KKS-u Kalisz, Wisły Puławy i naszego jutrzejszego rywala, Olimpii Grudziądz. Śmiało zatem można stwierdzić, iż w dalszej perspektywie Skra aspiruje do ścisłej ligowej czołówki. 

Dotychczasowe zdobycze punktowe cieszą tym bardziej, że nasza drużyna wciąż się rozwija, a trener Gerega w dalszym ciągu dostrzega pole do poprawy w aspektach dotyczących chociażby postawy w ofensywie. Szkoleniowiec mówił o tym w rozmowie, która w środę ukazała się na naszej stronie: 

– Na pewno zespół zrobił progres w grze w fazie ataku i to było widoczne w meczu z Kotwicą. W tym momencie skupiamy się na tym, aby spędzać jeszcze więcej czasu na połowie przeciwnika, dominować i zdobywać bramki, bo jest to sól piłki nożnej. My co prawda mamy ich mało, ale z gry wynika, że ta statystyka powinna być lepsza, w związku z czym przede wszystkim nad tym staraliśmy się pracować w tym tygodniu – podkreślał trener Gerega. 


Patrząc na poprzednie mecze Skry z pewnością należy zwrócić uwagę na fakt, iż odpowiedzialność za strzelanie goli rozkłada się w naszej drużynie na wielu zawodników. Mimo że wciąż nie zdobywamy bramek w ilościach hurtowych, to każde z pięciu trafień stało się udziałem innego zawodnika – a to już zdecydowanie potwierdza fakt, że w szeregach zespołu mamy wielu piłkarzy, którzy są w stanie przesądzać o losach poszczególnych spotkań. Chociaż średnia wieku naszej drużyny nie należy do najwyższych w lidze, to również młodzi gracze chętnie biorą odpowiedzialność na swoje barki. Siłą jest cała drużyna. 

Nie ulega wątpliwości, iż w jutrzejszym spotkaniu ponownie będziemy musieli zaprezentować się ze świetnej strony jako kolektyw. Olimpia Grudziądz w minionym sezonie przypieczętowała bowiem awans do 2 Ligi i weszła do niej w stylu “starego wyjadacza”. Jak już wspomnieliśmy, do tej pory zawodnicy Dominika Czajki zgromadzili 10 punktów.

Najlepszym strzelcem zespołu jest Konstantyn Cherniy, który już trzykrotnie pokonywał bramkarzy rywali. Ukraiński napastnik trafił do Olimpii z zespołu KSZO Ostrowiec Świętkorzyski i świetnie wprowadził się na poziom centralny.  Nasi defensorzy będą musieli zwrócić na niego uwagę – podobnie zresztą jak na kilku innych, ofensywnie usposobionych graczy z Grudziądza. 

Jesteśmy przekonani, że zespół ponownie będzie doskonale przygotowany do spotkania i sprosta kolejnemu poważnemu wyzwaniu. Mecz zbliża się wielkimi krokami. 

Copy link
Powered by Social Snap