Tydzień orlików wypełniony meczami i turniejami

Piłkarze naszej Akademii rocznika 2014 mają za sobą bardzo pracowity tydzień. Wzięli udział w kilku turniejach i rozegrali ciekawe spotkania towarzyskie, również ze starszymi rywalami.

Coraz bliżej do startu rozgrywek ligowych orlików. Nasi młodzi piłkarze z rocznika 2014 nie próżnują, tylko robią wszystko, by jak najlepiej przygotować się do zbliżającej się rywalizacji. A jak wiadomo najlepszą metodą przygotowań są towarzyskie pojedynki z rówieśnikami oraz rywalami nieco starszymi. Tą drogą idą nasi zawodnicy z rocznika 2014.

Piłkarki maraton rozpoczął się od towarzyskiego spotkania z UKS Ajaks Częstochowa U10.

– Gra odbywała się na dwóch boiskach jednocześnie i na obu byliśmy świadkami wyrównanej gry – opowiada trener Krzysztof Kowalski.

***

W niedzielę piłkarze U9 zostali podzieleni na dwie grupy i wzięli udział w dwóch turniejach.

Pierwsza udała się do Garnka, gdzie odbywał się turniej Mrówka CUP.

– Turniej był przewidziany dla starszej kategorii i nie było w nim prowadzonej klasyfikacji – relacjonuje trener Kowalski. – Mimo tego Skra zagrała bardzo dobre trzy 30-minutowe mecze z Akademią Garnek, UKS Junior Szarlejka i Pogonią Kłomnice, zdobywając w nich mnóstwo goli.

Warto dodać, że najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Kacpra Zgrzebnego.

Po południu natomiast gościliśmy na turnieju w Widzowie, zorganizowanym z okazji 75-lecia klubu Polonia Unia Widzów. Tutaj również nasz zespół rozegrał trzy spotkania trwające po 30 minut i również pomimo braku klasyfikacji zaprezentował się z bardzo dobrej strony, dostarczając publiczności wielu wrażeń.

– Naszymi rywalami była Polonia Unia Widzów, Lotnik Kościelec i Pogon Kłomnice, a najlepszym zawodnikiem wybrano Julka Kowalskiego – dopełnia relację trener Krzysztof Kowalski.