Pewne zwycięstwo Skry II

Skra II wygrała w sobotni wieczór z Zielonymi Żarki 5:2. Na listę strzelców wpisali się Fabian Grzelka (dwukrotnie), Mateusz Malec, Jakub Niedzielski i Paweł Kołodziejczyk. To drugie zwycięstwo rezerwy naszej drużyny w tegorocznej kampanii klasy okręgowej.

Piłkarze rezerw Skry po trzech rozegranych kolejkach Klasy Okręgowej zaznali smaku zwycięstwa, remisu i porażki, dzięki czemu legitymowali się dorobkiem 4 punktów. Szansa na podreperowanie punktowej zdobyczy nadarzyła się w sobotnie popołudnie, kiedy to na Miejski Stadion Piłkarski przy ulicy Loretańskiej zawitała ekipa Zielonych Żarki.

Dla Zielonych mecz ze Skrą był pierwszym wyjazdowym pojedynkiem w tegorocznej edycji Klasy Okręgowej. Piłkarze z Żarek legitymowali się kompletem zwycięstw. Co ciekawe nie było to pierwsze spotkanie obu ekip w ostatnim czasie, ponieważ kilka tygodni temu podopieczni Tomasza Szymczaka gościli w Żarkach i w meczu towarzyskim triumfowali 3:2.

W sobotnie późne popołudnie trener naszych rezerw miał do dyspozycji kilku zawodników trenujących na co dzień z pierwszym zespołem. Na murawie było to bardzo widoczne, chociaż zaczęło się dość nieszczęśliwie. Już w 2. minucie spotkania Maciej Obodecki dość niespodziewanym strzałem z około 30 metrów zaskoczył Leona Rosiaka.

Zieloni nie cieszyli się długo z prowadzenia, bowiem cztery minuty później bramkę wyrównującą zdobył uderzeniem głową Mateusz Malec. Nie minęło dziesięć minut, a na prowadzenie naszą drużynę wyprowadził Fabian Grzelka, który otrzymał piłkę w środkowej strefie boiska i samotny rajd zakończył celnym uderzeniem.

W 23. minucie było już 3:1. Autorem trafienia ponownie został Grzelka, który świetnie odnalazł się w polu karnym i wykończył akcję całego zespołu efektownym uderzeniem.

Około 30. minuty goście mieli świetną okazję do zdobycia bramki kontaktowej. Po faulu w polu karnym Jakuba Despeta przed szansą zdobycia bramki z jedenastu metrów stanął Mateusz Niedbała. Wojnę nerwów wygrał jednak Rosiak, a po dobitce Niedbały piłka przefrunęła wysoko nad poprzeczką.

Trzeba przyznać, że nasi piłkarze mieli zdecydowaną przewagę i kilkukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Bartosza Szczepanka. Golkipera nękali strzałami Mateusz Malec czy Jakub Niedbała, jednak najbardziej szkoda okazji Grzelki, który w 39. minucie pojedynku wyszedł sam na sam z bramkarzem, minął go efektownym zwodem i skierował piłkę do siatki. Niestety arbiter boczny dopatrzył się pozycji spalonej naszego napastnika.

Stare piłkarskie porzekadło mówi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak też było w tym przypadku. Tuż przed gwizdkiem arbitra kończącym pierwsze trzy kwadranse bezpośrednio z rzutu wolnego futbolówkę do siatki skierował Obodecki.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla rezerw Skry bowiem Jakub Niedzielski precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego podwyższył prowadzenie naszej ekipy, co było impulsem do dalszego kontrolowania gry.

Przewaga młodych Skrzaków była bezapelacyjna, a w drugiej części spotkania Zieloni z rzadka opuszczali własną połowę. Chociaż ostatnie trafienie zanotowaliśmy w 64. minucie (Paweł Kołodziejczyk pewnie wykonał rzut karny) okazji do powiększania dorobku nie brakowało.

Co ciekawe oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę. Mateusz Niedbała w 65. minucie ukarany został czerwoną kartką, będącą konsekwencją drugiego „żółtka”, natomiast po stronie Skry w 85. minucie boisko opuścił Jakub Niedzielski. Nie był to jednak efekt kartek, a drobny uraz, którego nabawił się świetnie spisujący się na boisku 17-latek.

Zwycięstwo Skry II z pewnością było w pełni zasłużone. Trzy punkty dopisane do tabeli sprawią, że czołówka klasy okręgowej wciąż pozostawać będzie w zasięgu ekipy prowadzonej przez trenera Tomasza Szymczaka.

Skra II Częstochowa – Zieloni Żarki 5:2 (3:1)

0:1 Maciej Obodecki (2’), 1:1 Mateusz Malec (6’), 2:1 Fabian Grzelka (15’), 3:1 Fabian Grzelka (23’), 3:2 Maciej Obodecki (45’), 4:2 Jakub Niedzielski (48’), 5:2 Paweł Kołodziejczyk (64’ – karny)

Skra II Częstochowa: Rosiak – Despet, Serwaciński, Cheliński (67’ Antczak), Kielan (62’ Kożuch), Kołodziejczyk, Niedzielski, Matyja (60’ Garczarek), Malec, Niedbała (71’ Wachowicz), Grzelka (46’ Waluda)

Zieloni Żarki: Szczepanek – Tabaka, Obodecki (90’ Socha), Gradzik, Kopecki, Kot (88’ Gawron), Niedbała, Olczyk, Garcarz, Kurpios, Badora (66’ Mazanek)

Copy link
Powered by Social Snap