Po pierwsze zwycięstwo

Piłkarki Ladies w sobotę staną przed szansą powalczenia o pierwsze ligowe zwycięstwo. Rywalkami naszych piłkarek będzie ekipa UKS Trójka Staszkówka/Jelna. Obie drużyny rozpoczęły sezon od remisów.

Po pełnej emocji inauguracji sezonu Orlen 1 Ligi nasze piłkarki z pewnością czują niedosyt. Jak przyznawał po meczu trener Ladies, Patryk Mrugacz, należy szanować wywalczony punkt, jednak z pewnością apetyty były większe. To jednak dopiero początek długiego sezonu, w którym kluczowa będzie równa dyspozycja na przestrzeni całej rywalizacji.

Po pierwszej kolejce można śmiało powiedzieć, że czeka nas niezwykle interesujący sezon. Trzy z pięciu premierowych spotkań zakończyły się podziałem punktów. Od remisu swoje spotkanie rozpoczęły również najbliższe rywalki Skry, zespół UKS Trójki Weronica.

Piłkarki z Małopolski wywiozły punkt z terenu beniaminka, Ślęzy Wrocław. Biorąc pod uwagę ubiegłoroczną kampanię nasze najbliższe przeciwniczki stanowią swego rodzaju znak zapytania. Do końca bowiem walczyły o utrzymanie na zapleczu Orlen Ekstraligi. Ostatecznie udało im się to, choć legitymowały się takim samym dorobkiem jak przedostatnia Bielawianka Bielawa i zaledwie o trzy punkty wyprzedziły czerwoną latarnię rozgrywek – rezerwy UKS SMS Łódź.

Spójrzmy jeszcze w niedaleką przeszłość. W ubiegłym sezonie Ladies na swoim boisku jesienią wygrały 4:0, natomiast wiosną triumfowały na wyjeździe 2:1. Liczymy na podtrzymanie tej passy.

Mecz odbędzie się w sobotę, 26 sierpnia o godzinie 16:00 w Siennej.