Juniorzy B2 zaczęli od remisu

Ligowe rozgrywki rozpoczęli juniorzy młodsi B2. Podopieczni Mariusza Czoka na inaugurację zremisowali z Rekordem Bielsko-Biała 2:2.

W sobotę do gry o punkty włączyli się juniorzy młodsi B2. W pierwszym spotkaniu zmierzyli się z Rekordem Bielsko-Biała. Mecz zakończył się podziałem punktów, który pozostawia niedosyt, jednak pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

– Byliśmy dzisiaj zespołem lepszym, ale musimy uszanować ten remis – przyznaje trener Mariusz Czok. – Pierwsza połowa, to duża dominacja z naszej strony. Od początku narzuciliśmy swój styl gry, graliśmy bardzo cierpliwie i dobrze realizowaliśmy plan na ten mecz, co przyniosło nam sporo sytuacji pod bramką Rekordu.

Postawa naszych zawodników została nagrodzona pod koniec pierwszej odsłony gry, kiedy po składnej akcji Nalewajka wyszedł sam na sam z bramkarzem i zdobył bramkę.

Mecz toczony był w ogromnym upale, co wpłynęło na grę po zmianie stron.

– Po przerwie nasze tempo gry spadło, głównie przez pogodę, która dawała nam w kość – opowiada trener naszego zespołu. – Niestety w prostej sytuacji popełniliśmy błąd, który kosztował nas utratę bramki. Chwilę później goście wyszli na prowadzenie.

Szkoleniowiec naszego zespołu dokonał wówczas kilku zmian, które odmieniły obraz gry. Ponownie Skrzacy doszli do głosu i dominowali na boisku. Spotkała ich za to nagroda w postaci bramki wyrównującej. Pomimo kolejnych okazji nie udało się przechylić szali zwycięstwa na naszą stronę.

– Z przebiegu spotkania trzeba stwierdzić, że byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem. Czujemy niedosyt, bo dużo zdrowia zostawiliśmy na boisku. W całym spotkaniu przytrafiły nam się tylko dwa błędy, które kosztowały nas utratę bramek, ale cieszy postawa zespołu, który walczył do końca i wykreował dzisiaj naprawdę dużo sytuacji – zakończył trener Mariusz Czok.

Skra Częstochowa – Rekord Bielsko-Biała 2:2 (1:0)

Bramki dla Skry: 1:0 Nalewajka (42’, asysta: Przetak), 2:2 Cieślak (85’)

Skra Częstochowa B2: Rajczykowski – Czerkieski (75’ Tarnowski), Bajor, Turek, Syrek (75’ Ciepielak), Przetak, Cieślak, Glizniewicz (75’ Karczewski), Przybyła (60’ Pilarski), Gembała (60’ Kostrzewa), Nalewajka (60’ Dutka)