Sparing z RAP Radomsko

Młodzi piłkarze Skry z rocznika 2016 zmierzyli się w weekend ze swoimi rówieśnikami z Radomska. Mecz toczony był w nietypowym formacie. Jak zaznacza trener naszych młodych zawodników, pomimo upału spisali się oni bardzo dobrze.

W sobotę młodzi piłkarze naszej Akademii z rocznika 2016 rozegrali sparing z Radomszczańską Akademią Piłkarską. Mecz toczony był w nietypowym formacie. Piłkarze obu drużyn rozegrali między sobą bowiem trzy tercje trwające po trzydzieści minut.

– Chłopcy, pomimo wakacyjnej przerwy i doskwierającego upału wypadli na duży plus – opowiada trener Maciej Suszczyk. – Nie brakło im determinacji, dobrze radzili sobie w pojedynkach 1 na 1, strzałach na bramkę przeciwnika czy w wyprowadzaniu piłki spod presji RAP-u.

Szkoleniowiec naszych młodych piłkarzy zauważył mankamenty w ich grze, nad którymi z pewnością będą pracowali w najbliższym czasie.

– Na minus wypadła gra w obronie, krycie zawodnika oraz odbiór piłki. Najważniejsze jednak, że chłopcy mimo trudnych warunków pogodowych zeszli z boiska z uśmiechami na twarzach, pełni werwy i gotowi na kolejny tydzień treningów oraz gier kontrolnych – zakończył trener Suszczyk.