Przedstawiamy sztab Skry Ladies

Już w niedzielę piłkarki Skry rozpoczną nowy sezon Orlen 1 Ligi. W pierwszym meczu zmierzą się na własnym boisku z Resovią Rzeszów. Zanim to jednak nastąpi przedstawiamy sztab szkoleniowy Ladies.

Już w niedzielę ligową rywalizację rozpoczną piłkarki Ladies. To doskonała okazja, by przedstawić osoby bez których trudno wyobrazić sobie nasz zespół.

Zaczniemy oczywiście od trenera pierwszego zespołu – Patryka Mrugacza, który przejął stery pierwszoligowej Skry Ladies przed ubiegłym sezonem. Prowadzić będzie również naszą ekipę w nadchodzących rozgrywkach, co jest bez wątpienia świetną wiadomością.

– Zostaję z zespołem przede wszystkim dlatego, że mamy sobie razem z drużyną coś do udowodnienia – tłumaczy trener Mrugacz. – Przed nami wymagający sezon, w którym wyznaczamy sobie wysokie cele i to nas wspólnie napędza. Miałem pełny wpływ na to jak wygląda kadra zespołu, biorę też pełną odpowiedzialność za to jak będzie ten zespół wyglądał w nadchodzącym sezonie.

– To bardzo ambitna ekipa, której nie mogłem zostawić z niedokończonym zadaniem – dodaje trener Ladies. – Wierzę w ten zespół, znam jego potencjał i wiem jak dużo razem możemy zrobić. Będziemy mocno pracować od meczu do meczu, aby napisać historię dla siebie, klubu i wszystkich jego sympatyków.

Patrykowi Mrugaczowi w pracy pomagać będą doskonale znani z minionych miesięcy z pracy w sztabie Ladies: Michał Jelonek (asystent pierwszego trenera), Piotr Wacławczyk (trener bramkarek), Łukasz Juchnik (trener przygotowania motorycznego), Ewa Serwotka (trener mentalny) i Wojciech Mesjasz (kierownik drużyny).

Nie obędzie się jednak bez nowych twarzy. Te pojawią się w gronie fizjoterapeutów. Na pokładzie Ladies witamy Sebastiana Mizgałę, który miał okazję pracować w pierwszym zespole Rakowa, oraz Joannę Nosowicz, która ma za sobą pracę w Akademii Rakowa.

– Sztab szkoleniowy to kluczowy aspekt budowania zespołu, nadawania mu DNA i kluczowych wartości. Postawiłem na ludzi, którzy potrafią się odnaleźć w naszym sposobie pracy. Najważniejsze są dla mnie zawsze trzy wartości: merytoryka, pracowitość z chęcią rozwoju i charakter danej jednostki, który musi pasować do naszego stylu pracy i codziennego bycia. Cieszę się że Michał, Łukasz, Piotrek będą dalej tworzyć ze mną ten proces treningowy. Mając w sztabie Wojtka jestem spokojny o sprawy organizacyjne, bo one zawsze są dopięte na ostatni guzik. Ewa dobrze dbała o kwestię mentalną, świetnie kupił ją zespół w poprzednim sezonie i liczę na udaną współpracę i w nadchodzącym. Cieszę się bardzo, że dołączają do nas Seba i Asia – to kompetentne i rzeczowe osoby. Razem mamy kawał roboty do wykonania – mówi o sztabie trener Mrugacz.