Remis na inaugurację

Piłkarze Skry II w miniony weekend zainaugurowali sezon Klasy Okręgowej. Podopieczni Tomasza Szymczaka w pierwszym meczu zmierzyli się w Woźnikach z tamtejszym MLKS-em. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Pierwszym meczom sezonu zawsze towarzyszy znak zapytania. Kibice niepokoją się o formę swoich ulubieńców, szczególnie, kiedy mówimy o młodych i bardzo młodych zawodnikach, dopiero uczących się seniorskiej piłki.

Jeśli tym samym jakieś obawy towarzyszyły premierowemu starciu naszych rezerw, to z pewnością podopieczni Tomasza Szymczaka uspokoili swoich kibiców, z trudnego terenu w Woźnikach wywożąc remis, a co ważniejsze, zachowując czyste konto.

MLKS w ubiegłym sezonie należał do zespołów prezentujących bardzo poukładany futbol, co w minionej kampanii zaowocowało czwartą lokatą w tabeli, z zaledwie 4-punktową stratą do wicelidera z Żarek. O tym, że niewiele się zmieniło świadczyły wyniki międzysezonowych meczów sparingowych. Swoje zrobiły też transfery, które wyglądają bardzo interesująco. Działacze z Woźnik sięgnęli po mieszankę rutyny z młodością, która z niejednego pieca chleb jadła.

Tym bardziej więc należy docenić punkt, który nasi młodzi piłkarze wywalczyli w sobotnie późne popołudnie. Liczymy na to, że każde kolejne spotkanie będzie działało na korzyść młodych Skrzaków.

MLKS Woźniki – Skra II Częstochowa 0:0

MLKS Woźniki: Krążyński, Czech, Radzikowski, Kozicki, Gatys, Dzierzan (58’ Ludwikowski), Kapica, Jachna, Kowalski, Zaczyński, Pakuła (25’ Golik)

Skra II Częstochowa: Rosiak – Żurawski, Kielan, Serwaciński, Niedzielski, Antczak, Cheliński (77’ Garczarek), Kołodziejczyk, Niedbała, Matyja (60’ Mądry), Waluda (55’ Kasprzycki)

Copy link
Powered by Social Snap