Kolejne trio zostaje z nami!

Stefania Wodarz, Nikola Młynek i Lena Mesjasz, to kolejne zawodniczki, które w sezonie 2023/2024 reprezentować będą barwy Skry Ladies. Po parafowaniu umów opowiedziały nam o tym, jakie emocje im towarzyszą i z jakimi celami przystępują do zbliżającej się kampanii.

Trudno wyobrazić sobie ekipę Ladies bez Stefanii Wodarz. I jeśli ktoś miał obawy, że ten stan rzeczy się zmieni, możemy w tym momencie je rozwiać. Nasza piłkarka zdecydowała się kontynuować swoją piłkarską karierę w Częstochowie.

Cieszę się, że kolejny rok będę mogła reprezentować barwy Skry. Moja decyzja głównie była podyktowana tym, że mamy wspaniałą atmosferę w szatni i na boisku, wspieramy się wzajemnie i możemy na siebie liczyć. Dodatkowo treningi są na bardzo wysokim poziomie, a co za tym idzie jest to odpowiednie miejsce, aby się stale rozwijać. Czuję również, że mamy niedokończoną sprawę z zeszłego sezonu… czyli awans. I liczę że w tym roku uda nam się dopełnić dzieła i będzie to ostatni nasz sezon w pierwszej lidze – zapowiada nasza piłkarka.

Kariera Leny Mesjasz nieco wyhamowała z powodu kontuzji kolana, jednak zaangażowanie w pracę na treningach każe nam przypuszczać, że zawodniczka – podobnie jak Stefania Wodarz – związana z istnieniem Skry Ladies od samego początku, kłopoty zdrowotne ma za sobą i szybko wróci do optymalnej formy.

Cieszę się, że dalej mogę być częścią tego projektu. Zarówno zawodniczki jak i sztab są zawsze nastawieni na rozwój, więc czuję się tutaj dobrze – podkreśla Lena Mesjasz. – Drużyna ma duży potencjał i od zawsze walczy o najwyższe cele. Chcę pomóc klubowi w ich osiągnięciu.

Trio dopełnia Nikola Młynek, należąca do grona najzdolniejszych piłkarek młodego pokolenia, o czym świadczą powołania do narodowych kadr młodzieżowych. Mimo młodego wieku stanowi ważny element układanki trenera Patryka Mrugacza.

Do pozostania w Skrze przekonała mnie przede wszystkim atmosfera, która u nas panuje. Jest to też bardzo dobre miejsce do osobistego rozwoju, na który bardzo stawiam – tłumaczy swoją decyzję Nikola Młynek. – Cele na ten sezon, to ciągłe podnoszenie swoich umiejętności i pracowanie nad nimi. Cel drużynowy, jest jeden, czyli oczywiście awans!