Udane wejście w okres przygotowawczy

Piłkarze Skry II w miniony weekend rozegrali pierwszy mecz sparingowy. W Żarkach pokonali Zielonych 3:2. Bramki dla naszej drużyny zdobywali Mikołaj Kasprzycki i Adam Matyja.

Ledwie piłkarze Skry II wrócili do treningów (24 lipca), już rozegrali swój pierwszy mecz sparingowy. Rywalem naszej drużyny byli Zieloni Żarki. Mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny, chociaż do przerwy gospodarze prowadzili 1:0.

Pierwsza połowa, to wyrównana gra z obu stron, choć inicjatywa częściej była po naszej stronie. Stworzyliśmy kilka sytuacji bramkowych, ale zabrakło wykończenia, natomiast po błędzie indywidualnym podczas rozgrywania na własnej połowie gospodarze wyszli na prowadzenie – opowiada trener naszych rezerw, Tomasz Szymczak. – Druga połowa, to nasza dominacja. Praktycznie nie schodziliśmy z połowy rywala, czego efektem były tworzone sytuacje, z których wykorzystaliśmy trzy.

Zwycięstwo naszego zespołu z pewnością jest dobrym prognostykiem dwa tygodnie przed startem ligi okręgowej, jednak szkoleniowiec naszej ekipy tonuje nastroje:

Patrząc na przebieg spotkania uważam, że wygraliśmy zasłużenie, natomiast jest to mecz kontrolny i należy do tego podchodzić z rozwagą. Przed nami kolejny tydzień przygotowań, który zwieńczymy meczem kontrolnym z drużyną katowickiej okręgówki KS Niwy Brudzowice.

W poprzednich sezonach o sile Skry II stanowili młodzi piłkarze, dla których gra w klasie okręgowej i rywalizacji ze starszymi, silniejszymi od siebie rywalami, miała być dobrym przetarciem przed wejściem do dorosłej piłki. W tej kwestii nic nie zmieni się również w nadchodzącym sezonie.

Do zespołu dołączyli chłopcy z rocznika 2006 i 2007 i przy wsparciu chłopaków z rocznika 2005, to oni będą stanowić o sile naszej drużyny – kończy trener Szymczak.

Zieloni Żarki – Skra II Częstochowa 2:3 (1:0)

Bramki dla Skry: Mikołaj Kasprzycki (X2), Adam Matyja

Skra II Częstochowa (I połowa): Rosiak – Kielan, Żurawski, Serwaciński, Niedzielski, Błachowicz, Mądry, Waluda, zaw. testowany, Antczak, zaw. testowany

Skra II Częstochowa (II połowa): Frukacz – Garczarek, Korzeniewski, Leśniak, Kouch, Żakowski, Ślepm, Matyja, Kasprzycki, Kostro, Ostaszewski