Kolejne starcie z ekstraligowcem

W sobotę piłkarki Skry rozegrają kolejny mecz kontrolny. Tym razem zmierzą się z Górnikiem Łęczna. Najbliższy rywal Ladies dzierży miano wicemistrza Polski, więc z pewnością będzie to bardzo wartościowy pojedynek dla naszych Pań.

Jeśli się mierzyć, to z najlepszymi – taka idea przyświeca naszemu sztabowi szkoleniowemu, który dba o to, by przygotowujące się do rozgrywek Orlen 1 Ligi piłkarki Skry Ladies, sprawdzały swoją formę na tle najlepszych drużyn w kraju.

Po ubiegłotygodniowym sparingu z beniaminkiem Orlen Ekstraligi – Rekordem Bielsko-Biała, poprzeczka idzie w górę. Drugim sparingpartnerem Ladies będą bowiem wicemistrzynie Polski z Łęcznej.

Górnik ma za sobą już trzy mecze kontrolne i trzeba przyznać, że wyniki mogą imponować. Najpierw zespół z Łęcznej wygrał w Bratysławie ze Slovanem 13:0, następnie pokonały AS Trencin 8:0. W ostatnich dniach zmierzył się natomiast z uczestniczącym w kwalifikacjach do europejskich pucharów, Krywbasem Krzywy Róg. Mecz zakończył się remisem (1:1).

Spotkanie zapowiada się zatem jako dobre przetarcie dla piłkarek Ladies na trzy tygodnie przed startem ligowej batalii.

Mecz odbędzie się w Szydłowcu, w sobotę (29.07) o godzinie 15:00.