Pierwszy sparing za Ladies

Za piłkarkami Skry pierwszy mecz sparingowy w letnim okresie przygotowawczym. W Bielsku-Białej Ladies przegrały z tamtejszym Rekordem 1:3. Spotkanie było świetną okazją do sprawdzenia się na tle silnego rywala z Orlen Ekstraligi.

Po kilku tygodniach treningów piłkarki Ladies odbyły pierwszą jednostkę meczową. W ramach meczu kontrolnego zmierzyły się w sobotę z Rekordem Bielsko-Biała, a więc zespołem, który przygotowuje się do rozgrywek Orlen Ekstraligi.

Trzeba przyznać, że podopieczne Patryka Mrugacza sprawiły sporo kłopotów rywalkom. Już w 16. minucie spotkania jedna z zawodniczek testowanych po asyście Zofii Dubiel umieściła piłkę w siatce. Gospodynie odpowiedziały dziesięć minut później, również trafieniem zawodniczki testowanej.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Druga odsłona upłynęła pod znakiem zmian, co oczywiście wpłynęło na sposób organizacji gry. Ostatecznie w ostatnich trzech kwadransach dwa trafienia zanotowały Rekordzistki i wygrały 3:1.

Za nami bardzo produktywne spotkanie. Pierwsza połowa przy naszej dużej dominacji, dobrze wyglądaliśmy pod piłką w fazie budowy, łatwo zdobywaliśmy trzecią strefę a więc realizowaliśmy to nad czym pracowaliśmy w ostatnim czasie – mówi szkoleniowiec naszego zespołu, Patryk Mrugacz. – Teraz kluczowe abyśmy zaczęli być w tym powtarzalni i dopracowali działania w trzeciej strefie. Dużo pracy czeka nas w defensywie. Dwa gole stracone po stałych fragmentach gry są nie do przyjęcia w dalszym etapie przygotowań. Wyciągamy wnioski, uwypuklamy dobre zachowania i pracujemy, aby za tydzień być zespołem bardziej konkretnym.

Rekord Bielsko-Biała – Skra Ladies Częstochowa 3:1 (1:1)

1:0 zawodniczka testowana (16’, asysta: Zofia Dubiel), 1:1 zawodniczka testowana (26’), 2:1 Piekarska (74’), 3:1 Gutowska (77’)

Rekord: Ludwiczak – Cygan, testowana zawodniczka, Witkowska, Palichleb, Szostak, testowana zawodniczka, Gąsiorek, testowana zawodniczka, Sunday, Gutowska oraz testowana zawodniczka, testowana zawodniczka, testowana zawodniczka, Piekarska, testowana zawodniczka, Czyż, Żmudka, Szafran, Długokęcka, Zając

Skra Ladies: Szulc (46′ zaw. testowana) – Lulkowska (67′ Sikora), zaw. testowana (46′ Ozieriańska), Baszewska (67′ Czerwińska) – zaw. testowana (46′ Wodarz), Dubiel (46′ N. Młynek), Frontczak (60′ Mesjasz), Chudzik (67′ Kubiciel) – Liczko (46′ zaw. testowana), zaw. testowana (46′ zaw. testowana) – zaw. testowana (67′ Matusiak)