Prezentujemy nowy herb Skry Częstochowa!

Dzisiaj w budynku klubowym Skry Częstochowa odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano nowy herb naszego klubu. Zmiana herbu to ważny etap rebrandingu naszej marki, a zarazem otwarcie nowego rozdziału w historii klubu! Wykonawcą projektu jest firma Adino.

Zaprezentowana kompozycja to zliftingowana forma dotąd stosowanego znaku graficznego. W ramach prac projektowych znak został poddany modyfikacjom w zakresie geometrii, liternictwa i kolorystyki z równoczesnym poszanowaniem oryginału, co należy traktować nie jako rewolucję, a wizualną ewolucję herbu klubu.

Najbardziej dostrzegalną zmianą jest wyeliminowanie koloru czerwonego na rzecz błękitno-granatowej palety barw. Jej celem jest ugruntowanie odcieni niebieskiego jako ścisłych kolorów klubowych, co w efekcie ma nadać bardziej indywidualnego charakteru dla „Skry Częstochowa”.

Kształt tarczy pozostaje bez większych zmian optycznych i w pełni czerpie z pierwowzoru. Modyfikacjom uległy części znajdujące się bezpośrednio na niej. W celu zrównoważenia elementów, inicjał nazwy i historyczny symbol „Skry”, liść kasztanowca, opracowano na nowo w swojej syntetycznej formie. Nazwa klubu została zapisana w linii prostej za pomocną bezszeryfowego kroju pisma, który w odbiorze ma nadawać nowoczesnego charakteru.

Oprócz zmian wizualnych w kompozycji, zadbano o wprowadzenie odmian i wariantów znaku dla poszerzenia możliwości reprodukcji logo w zakresie wyświetlania i aplikacji na dowolnych podłożach. Przeprowadzone prace mają na celu uspójnić wizerunek klubu i tym samym wzmocnić rozpoznawalność.