Ladies również trenują

Nie tylko Panowie przygotowują się do zbliżającego się sezonu. Siódme poty nas treningach wylewają również Panie, które wkrótce rozpoczną serię gier sparingowych. Start Orlen 1 Ligi Kobiet zaplanowano na drugą połowę sierpnia.

Piłkarki Skry Ladies pod koniec czerwca powróciły do treningów. Pod czujnym okiem sztabu szkoleniowego przygotowują się zarówno pod kątem motorycznym jak i taktycznym, by już na pierwszy mecz z Resovią Rzeszów (19/20 sierpnia) być w pełni gotowymi do ligowej rywalizacji. W treningach uczestniczą dobrze znane nam piłkarki jak i zawodniczki testowane.

Bez wątpienia po zeszłorocznej kampanii, kiedy to podopieczne Patryka Mrugacza do końca walczyły o awans do Orlen Ekstraligi Kobiet, apetyty w naszej drużynie się wyostrzyły. Na treningach panuje świetna atmosfera, która na pewno przełoży się na skonsolidowanie zespołu i pozwoli walczyć o najwyższe cele.

Nie da się ukryć, że jednym z warunków dobrych wyników w rundzie jesiennej są mecze kontrolne, a tych z pewnością nie zabraknie. Sztab Ladies zaplanował sześć sparingów. Pierwszy z nich będzie miał miejsce już 15 lipca w Łodzi, a naszym rywalem będzie UKS SMS. Później Ladies zmierzą się kolejno z Rekordem Bielsko-Biała (22 lipca – dom), Górnikiem Łęczna (29 lipca – wyjazd), AZS-em UJ Kraków (2 sierpnia – wyjazd) oraz dwukrotnie Czarnymi Sosnowiec (6 sierpnia – dom, 12 sierpnia – wyjazd).