W sobotę zagramy trzeci sparing

Piłkarze naszego klubu w sobotę rozegrają trzeci mecz kontrolny w letnim okresie przygotowawczym. Rywalem Skry będzie beniaminek 2 Ligi Polonia Bytom. Spotkanie odbędzie się w sobotę (08.07) na stadionie w Konopiskach. Początek o godzinie 12:00.

Zawodnicy Skry sumiennie przygotowują się do zbliżających się rozgrywek 2 Ligi. Równo dwa tygodnie przed startem sezonu rozegrają trzeci z czterech zaplanowanych meczów sparingowych. Tym razem ich rywalem będzie Polonia Bytom.

Krótkie przygotowania

Polonia najpóźniej ze wszystkich drugoligowców rozpoczęła okres przygotowawczy. Wszystko z powodu walki o awans oraz rywalizacji w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim.

Na żaden obóz nie ruszamy ze względu na finanse, ale też fakt, że u siebie spokojnie zrealizujemy założone cele. Tak naprawdę to tylko dwa tygodnie intensywnego treningu – tłumaczył na łamach katowickiego „Sportu” trener Adam Burek. – Analizowałem sobie, jak w ostatnich latach beniaminkowie podchodzili do okresu przygotowawczego. Bywało różnie i różne szły za tym wyniki, ale trudno porównywać nasze plany do kogokolwiek. Rywale już od jakiegoś czasu trenują, my wierzymy w naszą pracę, a odpowiedzi jak zwykle przyniesie liga.

Stawiają na sprawdzonych graczy

Jeśli chodzi o kadrę beniaminek trzeciego poziomu rozgrywkowego w znacznym stopniu postawił na zawodników, którzy dołożyli swoją cegiełkę do awansu. O sile formacji ofensywnej ma decydować Dawid Wolny, skądinąd król strzelców III grupy 3 Ligi, wspierany przez Krzysztofa Ropskiego. Obaj zawodnicy są dobrze znani kibicom Skry, bowiem reprezentowali barwy naszego klubu w przeszłości.

Niedawno Wolny wspominał Skrę na łamach oficjalnego portalu Polskiego Związku Piłki Nożnej laczynaspilka.pl: – Bardzo dobrze wspominam sezon w Skrze […] ta rodzinna atmosfera, ta szatnia i zespół oparty na chłopakach, którzy chcą się wybić, a klub daje im taką możliwość… Ja zawsze będę Skrę wspominał pozytywnie i z uśmiechem.

Grają kontrolnie

Swego rodzaju wykładnikiem przygotowań są wyniki meczów kontrolnych. „Poloniści” mają za sobą jedną jednostkę meczową. W środę przegrali w Sosnowcu z tamtejszym Zagłębiem 0:2. Mecz ze Skrą będzie drugim sparingiem bytomian tego lata.

Skrzacy natomiast rozegrali dwa mecze towarzyskie. W Tychach zremisowali z tamtejszym GKS-em 2:2, natomiast w ubiegłą sobotę 1:2 ulegli GKS-owi Jastrzębie. Warto jednak pamiętać, że w procesie przygotowawczym wyniki meczów kontrolnych schodzą na dalszy plan.

Mecz pomiędzy Skrą Częstochowa a Polonią Bytom odbędzie się w sobotę, 8 lipca na stadionie im. Ireny Szewińskiej w Konopiskach. Początek o godzinie 12:00. Wstęp wolny.