Tomasz Pawliczak zasilił sztab szkoleniowy

Ruchy transferowe dotyczą nie tylko kadry pierwszego zespołu, ale również ławki trenerskiej. Nowym członkiem sztabu szkoleniowego Skry Częstochowa został Tomasz Pawliczak. Będzie on asystentem trenera Konrada Geregi, odpowiedzialnym między innymi za analizę przeciwnika.

Nowym trenerem w sztabie szkoleniowym Skry Częstochowa został Tomasz Pawliczak. Jak doszło do tego, że dobrze znany w województwie lubuskim trener znalazł się na pokładzie naszego zespołu?

Jestem obecnie na kursie trener analityk Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dostałem informację od koordynatora kursu, Daniela Wojtasza, o możliwości pracy w Skrze Częstochowa. Szybko doszedłem do porozumienia z pierwszym trenerem i znalazłem się w sztabie szkoleniowym – opowiada trener Pawliczak.

Młody szkoleniowiec doskonale wpisuje się w filozofię naszego klubu. Za jaką płaszczyznę będzie odpowiedzialny asystent trenera Konrada Geregi?

Jestem odpowiedzialny za analizę przeciwnika oraz w treningu będę przygotowywał drużynę niemodelową pod to jak będzie grał nasz przeciwnik w najbliższym meczu – wyjaśnia.

W minionym sezonie prowadząc ekipę AstroEnergy Warta II Gorzów Wielkopolski uzyskał awans do IV ligi lubuskiej. Co ciekawe jego zespół w 28 meczach zdobył 135 bramek! Na kim wzoruje się nowy członek sztabu szkoleniowego Skry?

Jeśli chodzi o grę w ofensywie, jest to Pep Guardiola, natomiast w defensywie duże czerpię od Jurgena Kloppa. Jeśli mowa o konkretnych drużynach, to moim wzorem w grze obronnej, jest RB Lipsk, a także drużyny, w których pracuje Marcelo Bielsa, czyli ostatnio Leeds United. Bardzo dużo wniosków wyciągam także z obserwacji drużyn takich jak FC Barcelona – oczywiście w ataku pozycyjnym.

Warto wiedzieć, że Tomasz Pawliczak rozpoczął swoją przygodę z futbolem od czynnego grania. W trakcie kariery grał między innymi w 2 lidze w barwach Lechii Zielona Góra. Trzeci poziom rozgrywkowy, jest mu zatem znany również z wewnętrznej strony boiska.

Trenerze, witamy i życzymy powodzenia!