Wygrana z wiceliderem

Udane spotkanie mają za sobą trampkarze C1. Pokonali bowiem wicelidera tabeli I ligi wojewódzkiej, Ruch Chorzów, 2:0. Obie bramki padły w drugiej odsłonie spotkania.

Ze zmiennym szczęściem radzą sobie w I lidze wojewódzkiej nasi trampkarze kategorii C1. Jak duży potencjał w nich tkwi udowodnili jednak w miniony weekend, kiedy pokonali wicelidera tabeli z Chorzowa.

Rozpoczęliśmy spotkanie od zdecydowanych ataków, szybko narzuciliśmy swój styl gry rywalowi, stwarzając sobie dużo sytuacji bramkowych – opowiadają trenerzy naszych trampkarzy, Mariusz Czok oraz Łukasz Łykowski. – Kwestią czasu było zatem otwarcie przez nas wyniku.

Rywali byli mocno zaskoczeni postawą naszych zawodników. Szkoda tylko, że zdecydowanej przewagi nie udało się udokumentować choćby jednym celnym trafieniem.

Druga połowa była już bardziej wyrównana. Goście starali się nas atakować, ale nasz blok defensywny był bezbłędny tego dnia – relacjonują nasi trenerzy. – Otwieramy wynik po strzale głową z rzutu rożnego. Strzelony gol tylko nas napędził i dał mocny impuls do wygrania tego spotkania. Konsekwencja w naszych działaniach na boisku przyniosła efekt w postaci drugiego gola. Zespół zagrał bardzo dobre spotkanie, a realizacja celów na ten mecz daje nam zasłużone zwycięstwo.

Skra Częstochowa – Ruch Chorzów 2:0

Bramki dla Skry: 1:0 Lis (52’, asysta: Cieślak), 2:0 Glizniewicz (77’, asysta: Dutka)

Skra Częstochowa C1: Rajczykowski – Turek, Bajor, Czerkieski (75’ Tarnowski), Lis, Przetak, Dylewski (60’ Dutka), Glizniewicz (75’ Klekot), Cieślak (70’ Syrek), Przybyła, Tyczyński (55’ Tyczyński)